Bekleme salonları otogarın neresinde

Elinizde yük var ise bu kadar yük ile otogarda bekleme salonlarından yararlanıp otobüs saatiniz gelene kadar dinlenebilmeniz için sizlere nerelerde ne tür dinlenme salonları mevcuttur açıklıyoruz. Şehirler arası hizmet veren otobüsler otogarlardan hareket etmekte ve son olarak yine gittikleri yerdeki otogara gitmektedir. Bundan dolayı insanlar buralarda uzun zaman geçirebilmekte ve bir takım şeylere ihtiyaç duyabilmektedir. İnsanların otogarlarda ihtiyaç duydukları en önemli unsurlardan birisi uzun bekleme sürelerinde bekleyecek alanları fazlaca aramaktadırlar. Son dönemde yeni inşa edilen otogarların tamamında yolcuların bekleyecekleri alanlar ve bu alanlarda oturacak yerler bulunmaktadır. Yolcular ya da yolcu yakınları burada rahatlıkla bekleyebilmekte ve beklerken oturma fırsatını elde edebilmektedirler.

Otogarlardan bazıları hala eski yapılara sahip ve bundan dolayı buradan yolculuk yapan insanların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamamaktadır. Fakat her geçen gün bu tür otogarların sayısı giderek azalmakta olup bu otogarlar yerine ya yenileri inşa edilmekte ya da bu otogarlarda düzenlemeler yapılarak insanların ihtiyaçlarına cevap verecek hale getirilmektedir. Otogarlar şehirlerarası yolculuklar açısından çok önemli yere sahip ve insanlar burada bazı durumlarda çok uzun zaman geçirebilmektedir. Bu uzun zamanlarda bekleme salonları insanların en büyük kurtarıcıları olabilmekte ve burada insanlar gazete ya da kitap okuyarak zaman geçirebilmektedir. Buralar otogar gürültüsünün nispeten daha az hissedildiği mekânlar olarak dikkat çekmektedir.

Türkiye’nin en önemli otogarlarından olan Esenler otogarında da inşaların ihtiyaçları dikkate alınarak bir takım düzenlemeler yapılmakta ve insanların burada daha rahat etmesi sağlanmaktadır. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde bulunan otogarlar daha aktif ve daha fazla insana hizmet verdiğinden dolayı insanların ihtiyaç duyabilecekleri bekleme salonu bulunmakta ve kapasiteleri yeterli düzeylerdedir. Bekleme salonları bazı otogarlarda kapalı bir alan iken bazılarında ise otogar içerisinde gürültüden uzakta bir bölüm olarak bulunmakta ve etrafı kapatılmamaktadır. Bu tür bekleme salonlarının daha ferah bir ortama sahip olması avantajı, kapalı bekleme salonlarına göre daha fazla gürültü alması ise dezavantajı olarak dikkat çekmektedir. Son dönemlerde birçok alanda olduğu gibi otogarlarda da insanları ihtiyaçları dikkate alınarak gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir