Sivas Atatürk Havalimanı uçak biletleri

Sivas ile İstanbul arasında yolculuk yapacak yolcular iniş için Atatürk Havalimanını tercih ettiklerinde alabilecekleri uçak biletleri seçenekleri biraz azalmaktadır. Sivas’tan hareket eden uçakların bir bölümü Sabiha Gökçen’e inerken diğer bölümü ise Atatürk Havalimanına iniş yapmaktadır. Atatürk Havalimanına sadece Türk Hava Yolları iniş yaparken diğer hava yolu şirketleri Sabiha Gökçen’i kullanmaktadır. Gün içinde iki defa sefer yapılmakta ve bunlardan ilki öğle saat 13:10’da yapılmaktadır. Yolculuğun toplam süresi 1 saat 40 dakika sürmekte ve uçaklar saat 14:50’de inişlerini gerçekleştirmektedir. Diğer uçuş ise akşam saat 20:05’te yapılmakta ve uçaklar saat 21:45’te inişlerini yapmaktadır.

Sivas’tan İstanbul’a gelmek isteyenler için yukarıda bahsedilen seferler her gün düzenli olarak yapılmaktadır. Bu şekilde yolculuk yapmak isteyenlerin alacakları biletlerin fiyatı 352 TL’dir. Fakat söz konusu durum aynı gün ya da ertesi gün için alınan biletlerde geçerli olup bu miktar daha da artabilmektedir. Yolcuların biletlerini seyahat tarihinden bir iki hafta önce alması durumunda daha uygun seviyeleri görmektedir. Biletlerin bir ay önceden alınması durumunda ise farklı bir kampanya yok ise en düşük seviyeden alması mümkün olmaktadır. Biletlerin alındığı tarihe bağlı olarak fiyatlar önce 153 TL’ye sonra da 123 TL’ye kadar düşmektedir. Son olarak ise 103 TL’ye alınabilmekte olup en uygun seviye budur. Fakat tatil durumları gibi talebin arttığı zaman dilimlerinde yine yükselmektedir.

Sivas’tan İstanbul’a gitmek isteyen kişilerin ödeyeceği miktarlar genel olarak yukarıda yer almaktadır. Fakat tatil dönemleri için alınacak biletler şirket politikası gereği yüksek fiyattan satılmaktadır. Örnek vermek gerekirse Nisan ayı içerisinde bulunan 23 Nisan’ın tatil olması sebebiyle bilet fiyatları o ay için 118 TL’ye yükseltilmiştir. Önceden alınsa dahi 103 TL’ye alınması mümkün değildir. Ayrıca 23 Nisan günü için alınacak biletlerin ücretleri 196 TL’dir. Bundan dolayı yolculuk yapacak kişilerin söz konusu durumu dikkate alması ve buna göre hareket etmesi maddi olarak kendisine büyük yarar sağlayacaktır. Aksi durumda ödemesi gereken tutar seyahat için tercih edilecek zamana bağlı olarak artacaktır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir