Kars Atatürk Havalimanı uçak biletleri

Ülkemizin en uzak noktalarından birisi olan Kars’tan Atatürk Havalimanına iniş yapmak isteyen yolcuların alacağı uçak biletleri aktarmasız olabileceği gibi aktarmalı da olabilmektedir. Ülkemizin kuzey doğusunda bulunan ve eskimiş kaşarı ile tanınan Kars’tan ülkemizin en büyük ve kalabalık şehrine gelmek isteyen yolcuların tercih edebilecekleri uçuşlardan aktarmasız olanları sadece Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilmektedir. İnsanlar söz konusu seferler sayesinde çok uzun mesafeyi çok kısa sürelerde giderek çok büyük bir kolaylık yaşamaktadır. Otobüsle çok uzun saatler gidilmesi gereken yol, uçaklar bir iki saatte gidilebilmekte ve insanlar böylece hem ciddi bir zaman kazanmış olmakta hem de yol yorgunluğundan kurtulmaktadır.

Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanına iniş yapacak olan kişiler için günlük seferler düzenlenmektedir. Söz konusu seferler bazen günde bir kere bazen ise iki kere yapılmaktadır. Böylece insanlar her gün bu seyahati rahat bir şekilde yapabilmektedir. Seferlerden bir tanesi 15:20’de yapılırken uçaklar 17:45’te Atatürk Havaalanına iniş yapmakta, diğer sefer ise 19:20’de yapılmakta ve 21:45’te bitmektedir. Ödenmesi gereken bilet ücreti ise biletin alınma zamanına bağlı olarak değişmekte olup yakın tarihli alındığı zaman 299 TL olurken uzak tarihli alınması durumunda ise 151 TL’ye kadar düşmektedir. Uçak biletleri alınırken bundan dolayı erken alınmasına özen gösterilmeli ve böylece daha az ücret ödenmelidir.

Kars’tan İstanbul’a gelmek isteyenler için bir başka alternatifte aktarmalı uçuşlardır. İki kent arası normalde 2 saat 25 dakika sürerken aktarmalı uçuşlar ile bu süre biraz daha artmaktadır. Ayrıca ödenmesi gereken ücret bazen aktarmasızlardan daha uygun olabilse de genel olarak daha fazla olduğu söylenebilir. Aktarmalı uçuşlarla seyahat etmek isteyenlerin saat 11:00 de uçağa binmesi ve öncelikle Ankara Esenboğa Havalimanına geçiş yapması gerekmektedir. Buradan da İstanbul’a hareket eden uçaklar Ankara’da 1 saat 15 dakika beklemektedir. Toplam uçuş süresi ise 4 saat 15 dakika olmakta ve bilet için ödenmesi gereken ücret yakın tarihli alındığında 466 TL iken uzak tarihli alındığında 275 TL’ye kadar düşmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir