İzmir Atatürk Havalimanı uçak biletleri

İzmir’den İstanbul Atatürk Havalimanına gitmek isteyen kişiler için çok sayıda alternatif bulunmakta ve neredeyse her saat uçak bileti bulmak mümkündür. Ülkemizin en kalabalık ve en büyük kentleri arasında bulunan İstanbul ve İzmir arasında çok sayıda uçuş yapılmaktadır. Bunların önemli bir kısmında Atatürk Havalimanı kullanılmakta ve uçaklar buraya iniş yapmaktadır. Kordonu ve sahiliyle ünlü olan İzmir, aynı zamanda Egenin incisi olarak da bilinmektedir. Tarihi ve doğal güzelliğiyle dikkat çeken şehir, ülkemizin en büyük üçüncü şehridir. Kent merkezinde bulunan kafe ve restoranlarda insanlar keyifli dakikalar geçirebilmektedir. İzmir’den İstanbul gibi bir şehre gelen kişiler burada da benzer şartları bulabilmektedir.

İzmir’den Atatürk Havalimanına seferler düzenleyen firmalar arasında Pegasus, Türk Hava Yolları, Atlas Global ve Onur Air bulunmaktadır. Söz konusu firmalardan Türk Hava Yolları tarafından gün içinde çok sayıda sefer yapılmakta ve bunlar sabah saatlerinden geceye kadar yapılmaktadır. Aynı gün içinde yapılan seferlerin ücretleri dahi talep durumuna göre farklılık göstermektedir. THY ile seyahat edebilmek için ödenmesi gereken ücretler 232 TL ile 352 TL arasında farklılık göstermektedir. Fakat biletlerin erken alınması durumunda fiyatlar bir miktar düşmekte ve 102 TL seviyesine gelmektedir. Bundan dolayı da insanların biletlerini erken alması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ayrıca yapılacak kampanyalar ile fiyatlar daha da aşağılara düşebilmektedir.

THY dışında hizmet veren diğer firmaların müşterilere sunmuş olduğu fiyatlar ise farklılık göstermektedir. Bunlar arasından bazıları dönemsel kampanyalar düzenlemekte ve insanların çok daha uygun fiyatlara yolculuk yapmasını sağlamaktadır. Atlas Global, Onur Air ve Pegasus tarafından yolculara sunulan ücretler 180 TL ile 202 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar bu kadar yakın olmasına rağmen biletlerin erken alınması durumunda çok daha aşağılara düşmektedir. Atlas Global’e ait biletlerin erken alınması durumunda fiyatlar 53 TL’ye kadar düşerken Pegasus ile yolculuk yapmak için ödenmesi gereken ücret 65 TL olmaktadır. Onur Air ise yolcularını 62 TL’ye taşımaktadır. Burada bahsedilen tutarlar en düşük miktarlar olup zamana ve döneme bağlı olarak farklılık göstermektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir