Göreme İstanbul ucuz otobüs biletleri

Nevşehir dünyaca ünlü turizm bölgelerinden olan Göreme İstanbul gelmek isteyenler için çok sayıda seçenek bulunmakta ve insanlar bunlardan bir tanesine ait otobüs biletini alarak yolculuklarını yapmaktadırlar. Peri bacaları ile tanınan Nevşehir’in Kapadokya bölgesinde bulunan ve her yıl hem yerli hem de yabancı çok sayıda turistin ziyaret ettiği Göreme’den İstanbul’a gelmek isteyenlerin gideceği toplam mesafe 754 km’dir. Bu mesafe yol ve trafik durumunda herhangi bir sıkıntı olmaması haline yaklaşın 10 saat 30 dakikada gidilebilmektedir. İki merkez arasında yolculuk yapmak isteyen kişiler Metro, Öncü gibi firmaları tercih edebilmektedir. Söz konusu firmalar gün içinde belli sayıda seferler düzenleyerek yolcularını taşımaktadır.

Nevşehir’den İstanbul’a gelmek isteyen kişiler için Metro Turizm tarafından gün içinde üç farklı sefer düzenlenmekte ve bunların sayısı bazen artabilirken bazen ise azalabilmektedir. Söz konusu seferler 09:30, 20:00 ve 20,35’te yapılmaktadır. Söz konusu yolculuk için ödenmesi gereken miktar ise 90 TL’dir. Firma tarafından yapılan seferlerde yeni nesil araçlar kullanılmakta olup bunların koltukları 2 + 1 şeklinde araç içine yerleştirilmiştir. Böylece daha fazla alan bulunmakta ve yolcuların hem koltukları genişlemiş hem de imkanlar artmıştır. Söz konusu araçlarda tek koltuklarda bulunmakta böylece tek oturmak isteyenler için de seçenek oluşmuştur. İnsanlar bu araçlarla daha rahat etmekte ve özellikle uzun yolculuklarda daha az yorulmaktadır.

İnsanların tercih edebilecekleri bir başka firma ise Nilüfer Turizm olup buradaki bilet fiyatları ise 75 TL’dir. Günde sadece bir defa araç kaldıran firma onu da 20:30’da yapmaktadır. Nilüfer’e ait araçlar da yeni nesildir böylece yolcular söz konusu araçları tercih ettiklerinde de rahat etmektedir. Bunların dışında da farklı firmalar seferler düzenlemekte ve fiyatlar genellikle bu aralıkta olmaktadır. Bundan dolayı da insanlar öncelikle rahatlığı daha sonra da uygun fiyatı tercih etmektedir. Biletlerin fiyatları alındığı güne göre farklılık göstermemektedir. Göreme’de dünyanın en güzel manzaralarını izleme fırsatı bulan kişiler buradan da dünyanın en güzel kentlerinden bir tanesine yolculuk yapmaktadır. Böylece insanlar bir güzellikten başka bir güzelliğe geçmiş olmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir