Girne İstanbul ucuz uçak biletleri

Girne sınırlarında bulunan Larnaka Havalimanı ile İstanbul Atatürk Havalimanı arasında karşılıklı olarak ucuz uçak bileti satılmakta ve aktarmalı bir şekilde sefer düzenleyen pek çok havayolu şirketi bulunmaktadır. Girne İstanbul destinasyonundaki seferler bazen 1 aktarma bazen 2 aktarma olacak şekilde gerçekleştirilmektedir. AegeanAirlines havayolu şirketinin saat 05.10’da Larnaka Havalimanından harekete geçen uçağı Atina Venizelos Havalimanı üzerinden aktarma yapmak suretiyle saat 09.45’te İstanbul’a iniş yapmaktadır. Aynı havayolu şirketinin saat 08.00’da Girne’den çıkış yapan uçağı saat 15.15’te, saat 19.05’te kalkış yapan uçağı ise saat 09.45’te seferinin tamamlamakta olup bu seferler için havayolu şirketi tarafından müşterilerden istenen bedel 510 liradan başlamak suretiyle bin 400 liraya kadar çıkabilmektedir. Egyptair şirketi ise Girne İstanbul güzergahında Kahire Havalimanı üzerinden seferlerini düzenlemekte olup saat 19.30’da Girne’den çıkış yapan şirkete ait üç farklı uçak Kahire noktasındaki bekleme sürelerine bağlı olarak saat 00.10’da, saat 05.50’de veya saat 12.00’da İstanbul Atatürk Havalimanına ulaşmaktadır.

Egypair havayolu şirketinin Girne kalkışlı İstanbul biletleri yaklaşık olarak 2 bin 500 liradan satışa sunulmaktadır. Girne ile İstanbul kentleri arasında sefer düzenleyen bir başka havayolu şirketi ise Tarom olup bu şirket uçuşlarında aktarma bölgesi olarak Bükreş HenriCoanda Havalimanı kullanılmaktadır. Saat 02.40 Larnaka Havalimanı çıkışlı Tarom uçağı saat 09.50’de, saat 03.20 çıkışlı uçak ise saat 17.40’da İstanbul Atatürk Havalimanında olmaktadır. Tarom havayolu şirketi Girne İstanbul biletleri ise yaklaşık olarak 600 liradan satışa sunulmaktadır. UkraineAirlines şirketi ise Girne İstanbul seferlerinde 2 tane aktarma noktası kullanmakta olup bu bölgeler ise Kiev ve Odessa kentleridir. Şirketin saat 05.10 ve 14.40’ta seferleri bulunmakta olup biletler için istenen ücret ise yaklaşık olarak bin lira şeklindedir.

Kıbrıs’ın kuzeyinde yer alan ve bir liman kenti olan Girne tarihi ve turistik açıdan önemli bir değere sahiptir. Kentte gezilecek pek çok nokta bulunmakta olup bunlar arasında şehrin simgesi halinde olan Girne Kalesi, Helenistik dönemden kalma Batık Gemi Müzesi, 1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatında şehit olan askerler anısına yaptırılan Boğaz Şehitliği ön plana çıkmaktadır. Genellikle yaz döneminde hareketli olan Girne kentine Türk vatandaşları vizesiz olarak seyahat edebilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir