Antalya Sabiha Gökçen Uçak Bileti

Antalya Havalimanı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasında birçok yerli havayolu şirketinin düzenlediği direk veya aktarmalı uçuşlar vasıtasıyla seyahat gerçekleştirebilmek mümkün olmaktadır. Pegasus Havayolu şirketinin Antalya çıkışlı saat 09.05 seferi saat 10.25’te, saat 10.50 kalkışlı seferi saat 12.10’da, saat 20.20 kalkışlı seferi ise saat 21.40’ta İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına iniş gerçekleştirmekte olup bilet fiyatları ise 80 lira ile 120 lira arasında değişen fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Türk Havayolları şirketi Antalya İstanbul destinasyonunda gerçekleştirdiği seferlerini direk uçuşlar ile sürdürmekte olup saat 07.15’te Antalya Havalimanından kalkış yapan şirket uçağı saat 08.25’te, saat 10.25’te kalkış yapan sefer saat 11.35’te varış yapmaktadır.

Türk Havayolları şirketinin saat 13.40’ta kalkış yapan seferi ise saat 14.50’de İstanbul’ ulaşmakta olup şirket bu güzergahta düzenlediği seferler için müşterilerinden yaklaşık olarak 120 lira ücret talep etmektedir.Antalya ile İstanbul kentleri arasında sefer düzenleyen bir diğer havayolu şirketi Anadolu Jet ise Ankara Esenboğa Havalimanını aktarma noktası olarak kullanmaktadır. Şirketin 13.50, 15.40, 18.05 gibi farklı zaman dilimlerinde seferleri bulunmakta olup bilet fiyatları ise yaklaşık olarak 170 liradan satışa sunulmaktadır. Anadolu Jet Antalya İstanbul seferleri, Ankara noktasındaki bekleme sürelerine bağlı olarak 3 saat ile 4 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Yaklaşık 2.5 milyon insanın yaşadığı ve ülkenin en kalabalık beşinci şehri konumundaki Antalya özellikle turizm kenti olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Özellikle yaz döneminde yerli ve yabancı bir çok turistin tatilini geçirmek amacıyla geldiği Antalya’da son derece modern konaklama tesisleri ve plajlar bulunmakta, ayrıca kentte birçok kişiye hitap edecek nitelikte pek çok aktivite gerçekleştirilmektedir.Deniz ve plaj keyfinin yanında kültür turizmi anlamında da yeni maceraların gerçekleştirilebileceği pek çok nokta Antalya kentinde yer almaktadır. Antalya Kaleiçi’nde pek çok görkemli yapı yer almakta olup, renkli ve ışıltılı dükkanlar bölgede yer almaktadır. Tarihi dokunun yanı sıra alışveriş keyfi ve tekne turu imkanlarının da bulunduğu Kaleiçi bu bağlamda gözde bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Antalya’da doğa turizmi ve kamp hayatına ilgi duyan turistler için de Olympos ve Yanartaş Mağarasının olduğu tarihi bölge ön plana çıkmaktadır. Antalya’da rafting, golf, su sporları gibi farklı etkinlikler, çeşitli konser ve festivaller de yoğun bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir