Alanya Gazipaşa aktarmasız uçak bileti

İstanbul’dan Alanya Gazipaşa havalimanına yolculuk edecek kişiler için aktarmasız olarak gidebilecekleri farklı seferlere ait uçak biletleri bulunmaktadır. Antalya’nın ilçelerinden olan Alanya önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Özellikle yaz mevsiminde yurt içi ve yurt dışından çok sayıda turist buraya gelmekte ve temiz denizinin tadını çıkarmaktadır. Bunların dışında Alanya kalesi gibi tarihi güzellikleri de ziyaret etme fırsatı bulan turistler kent merkezindeki kafe ve restoranlarda da vakit geçirebilmekte ve buraya özgü lezzetleri tatma fırsatı elde etmektedir. İstanbul’dan kalkan uçaklarla gelen kişilerin bir kısmı turistik gezi amacıyla buraya gelirken bir diğer kısmı ise farklı amaçlarla Alanya’yı ziyaret etmektedir.
Pegasus, Anaolujet ve Türk Hava Yolları gibi firmalar İstanbul’dan seferler yaparak yolcuları Alanya’ya getirmektedir. Söz konusu seferlerden önemli bir kısmını Türk Hava Yolları gerçekleştirmekte ve haftanın her günü sefer düzenlemektedir. Düzenlenen uçuşlar bazen günde bir defa olurken bazen ise daha fazla olabilmektedir. Sabah 10:40’ta yapılan uçuş 1 saat 30 dakika sürmekte ve uçaklar saat 12:10’da Alanya’ya iniş yapmaktadır. Diğer sefer ise saat 21:05’te yapılmakta ve 22:35’te sona ermektedir. Yolcuların THY’yi tercih etmeleri durumunda ödemeleri gereken ücret 312 TL ile 352 TL arasında değişmektedir. Fakat biletlerin daha erken alınması durumunda ödenmesi gereken tutar 102 TL’ye kadar düşmekte ve yolculara büyük bir avantaj sağlamaktadır.
Pegasus ile Alanya’ya gitmek isteyen kişilerin ödemeleri gereken miktar ise 261 TL olup erken alınması durumunda önce 90 TL seviyesine düşerken daha da erken alınması durumunda ise 75 TL’ye kadar düşmektedir. Erken alınacak biletlerin daha düşük fiyatlı alınabilmesi için olabildiğince erken alınması gerekmektedir. Firmalar belli sayıdaki koltuğu çok uygun fiyatlara müşterilere sağlarken yoğun ilgiden dolayı yakın tarihli olanlar kısa sürede tükenmektedir. 15 ile 20 gün öncesinden alınan biletlerin ücretleri 90 ile 100 TL arasında değişirken bir aydan daha fazla süre önce gelmesi durumunda ise biletler 75 TL civarına kadar düşmektedir. Böylece uçuşlar 100 TL’den daha fazla miktarlarda ucuz olmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir