Nişantaşı gezilecek yerler ve eğlence mekanları

En şık semtlerinden birisi olan Nişantaşında kafeler, mağazalar, restoranlar ile farklı eğlence mekanları bulunmakta ve insanlar buralarda keyifli zamanlar geçirebilmektedir. Rumeli caddesinden yürümeye başlanıp Abdi İpekçi caddesine doğru ilerlendiğinde birçok kafe ve restoran tarzı yer olduğu görülmektedir. Bunların her biri farklı tarzlarda olup insanlar kendi zevk ve tercihlerine uygun olanları seçebilmekte ve oralarda vakit geçirebilmektedir. Osmanlı zamanında kurulan semt, ordunun çalışma alanı olarak düzenlenmiş ve askerler burada farklı eğitimler almışlar. Daha sonra ise devlet yönetiminin Yıldız Sarayına taşınmasından sonra birçok görevli bu bölgeye taşınmış ve şimdiki halini almaya başlamıştır. O tarihten itibaren sürekli gelişimine devam etmiştir.

Nişantaşı’nda gezilecek yerleri iki farklı sınıfa ayırmak mümkün olup bunlardan bir tanesi tarihi mekanlar diğeri ise eğlence mekanlarıdır. Tarihi mekanlar arasında ilk dikkat çeken yerlerin başında Teşvikiye Camii gelmektedir. 1854 yılında dönemin padişahı Abdülmecid tarafından yaptırılan camii günümüzde hala kullanılmaktadır. Burada iki adet Nişantaşı bulunmakta olup bunlar zamanında Osmanlı padişahları tarafından oldukça uzak mesafelerden vurulmuştur. Bir tanesinin ok ile diğerinin ise tabanca ile vurulduğu söylenmektedir. Hemen bu caminin önünde başka bir tarihi bina daha bulunmaktadır. Geçtiğimiz yüzyılda yine dönemin padişahı tarafından yaptırılan Polis Karakolu halen kullanılmaktadır. Fazla gösterişli olmayan tarihi binalar yine de içinde bulunan ince işçilik ile dikkat çekmektedir.

Nişantaşı’nda bulunan eğlence mekanları için Abdi İpekçi Caddesi tercih edilebilir. Caddede dünyaca ünlü birçok mağaza ve kafe yer almaktadır. Özellikle kafelerde insanlar eğlenebilecek etkinlikleri yapabileceği gibi içeceklerini yudumlayarak rahatlayabilirler. Söz konusu cadde yılbaşı zamanında baştan aşağıya süslenmekte ve çok farklı bir görüntüye sahip olmaktadır. Cadde üzerinde bulunan Kırıntı, Midpoint ve CookShop gibi mekanlar insanlar tarafından yoğun ilgi görmekte ve en sevilen yerler olarak bilinmektedir. Bunların dışında bölgede çok sayıda alışveriş merkezi de yer almakta ve insanlar buralarda da keyifli zaman geçirebilmektedir. Buralarda oyun katları bulunmakta ve özellikle çocuklar oyun bölümlerinde farklı oyunlar oynayarak ya da etkinliklere katılarak eğlenmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir