Maltepe eğlence yerleri ve fiyatlar

Maltepe merkezinde yer alan çok sayıdaki eğlence mekanında farklı tarzda etkinlikler yapılmakta ve buna bağlı olarak ödenmesi gereken ücret farklılık göstermektedir. Söz konusu yerler arasında kafeler, restoranlar, barlar, gece kulüpleri ve fasıl mekanları bulunmaktadır. Bunların dışında da farklı çeşitler olmasına rağmen ağırlık bu tür yerlerdedir. Yani insanlar eğlenmek istediklerinde genellikle bahsedilen yerleri tercih etmekte ve burada bulunan etkinliklere katılmaktadır. Maltepe’de yer alan restoranlar incelendiğinde hemen her tarzda restoranın olduğu görülmektedir. Balık çeşitleri, ızgaralar ve dünya mutfağından farklı tatlar buralarda bulunmaktadır. Herkes damak tadına göre bunlardan birisini tercih ederken ödenmesi gereken ücret 100 TL ile 300 TL arasında değişmektedir. Söz konusu ücretler iki kişilik bir yemek için ödenmesi gereken miktardır.

Maltepe’de bulunan kafelerde insanların yoğun ilgisini görmekte ve insanlar buralarda keyifli zamanlar geçirmektedir. Kafelerde bir şeyler içilebileceği gibi oyun da oynanabilmektedir. Böylece insanlar hem eğlenmekte hem de bir şeyler içmektedir. Buralardaki fiyatlar ise daha uygun seviyelerdedir. İki kişi bu tür kafelerde biraz zaman geçirdiğinde ödemesi gereken ücret 25 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Burada bahsedilen ortalama fiyat olup duruma göre artabileceği gibi azala da bilmektedir. Bunun dışında eğlenmek isteyen kişiler için bir başka seçenek türkü barlar olup insanlar buralarda Anadolu’nun farklı bölgelerine ait türküleri dinleme fırsatı bulmaktadır. Farklı müzik aletleri ile canlı olarak çalınan müzikler insanlara hem keyif vermekte hem de dinlenmelerine katkı da bulunmaktadır.

Maltepe’de özellikle gece eğlenmek isteyenler için ise çok sayıda gece kulübü bulunmakta ve insanlar buralarda gecenin geç saatlerine kadar zaman geçirebilmektedir. Gece kulüplerinin bazılarında birkaç farklı bölüm bulunmakta ve insanlar buralarda farklı tarzlarda müzik dinleme fırsatı bulmaktadır. Ayrıca yapılan dans gösterileri gibi farklı etkinlikler sayesinde insanlar farklı bir biçimde eğlenebilmektedir. Gece kulüpleri için ödenmesi gereken ücretler ise dışarıya göre nispeten pahalı olsa da bu tür yerler için normal kabul edilebilecek seviyelerdedir. Gece kulüplerinin yerine barların tercih edilmesi durumunda insanlar daha düşük ücretler ödeyerek eğlenme fırsatını yakalamaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir