Kartal restoranları ve eğlence yerleri

Bir çok araştırmalar sonucu en çok restoranlar ve eğlence yerleri İstanbul ilçesi Kartal bölgesinde bulunduğu ve fiyatları diğer ilçelere göre daha uygun olarak gözükmektedir. Yıldız Teknik Üniversitesi insanların kendini güvende hissettiği ilçeleri araştırmış ve yapılan ankette İstanbul’un Kartal ilçesi güvenli dört ilçeden biri olmuş, güven duygusu her geçen gün nüfusunun artmasına sebep olmuştur. İstanbul’un en yüksek yeri Aydos Dağı ve İstanbul’un balkonu olan Yakacık Tepesini sınırları içerisinde barındıran Kartal, Marmara Denizi’nin kıyısında, Kocaeli Yarımadası’nın güney batısında yer almaktadır. Yoğun bir nüfusa sahip olan ilçede dinlenmek ve rahatlamak için yapılmış park ve bahçelerin sayısı oldukça fazladır. İnsanların hayatını renklendiren, farklılık meydana getiren, keyiflendiren unsurlardan biri de yaşanılan yerde öne çıkan mekanların yemeklerinden yemek ve eğlenmektir. Kartal’da bir akşam ailecek çıkıp yemek yenilebilecek mekanlar olduğu gibi arkadaşlar ile gidilip eğlenilecek ortamlar da az değildir.

Yemek yemeye ve eğlenmeye gidilecek yerlerin tavsiye mekanlar olması gidildiğinde memnun olunması için önemli bir ayrıntıdır. Yemek için yaşayanların ilçede balık, kebap, dünya mutfağı gibi her türlü lezzetleri bulmaları mümkündür. Kartal ilçesinde gezdikten sonra veya evde oturmak yerine bir akşam yemek için dışarı çıkıldığında gidilebilecek yer kebap tarzı ile meşhur restoran Köz Kanat & Kebap’tır. Aynı kategoride, Vesta Restaurant, Samare Restaurant & Cafe, Kebapçı Uzunlar’dan biri tercih edilebilir. Kafe tarzında olup çay, kahve içip zaman geçirmek isteyenlere, Zeplin, Aydos Cennet Cafe, Rio City Cafe, Crazy Point, Sada Cafe, Roka en güzel mekanlar olarak tavsiye edilmektedir. Mekanlara uğrayanlar gönül rahatlığı içinde afiyetle yemeklerini yiyip çaylarını yudumlayabilirler.

İç göçe bağlı olarak ilçenin nüfusu çok artmış buna bağlı olarak da sosyo-kültürel yapısı çeşitlilik göstermiştir. Endüstriyel bir bölge olması amaçlanan ilçe zamanla İstanbul’un yaşam alanlarından biri haline gelmiştir. Buna bağlı olarak gelişen kültürel yaşamla birlikte yeni kültür merkezleri açılmaya başlamıştır. Hasan Ali Yücel, Bülent Ecevit, Hürriyet, Uğur Mumcu, Soğanlık ve Yakacık Kartal’da bulunan kültür merkezleridir. Esinti kır Evi, İkinci Bahar, Beyrut Performance ilçe halkının eğlenmesi için açılan mekanlardandır. Her türlü sanat, kültür ve eğlencenin düşünüldüğü ilçede sinema severler için de ayrı mekanlar düşünülmüş üç kapalı sinema salonu ve 14 adet de yazlık sinema inşa edilmiştir. Canlı bir hayatın olduğu Kartal’da sıkılmak mümkün değildir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir