Atatürk Havalimanı Ulaşım noktaları

Bir çok ulaşım seçenekler bile olsa, havalimanına gelmek için insanlar ulaşım noktaları konusunda farklı yöntemler izlemekte olup insanların büyük bir çoğunluğu toplu taşıma araçlarını tercih etmektedir. Toplu taşıma araçları belirli bir güzergâhı izleyerek yolcuları Atatürk Havalimanına ulaştırmaktadır. Toplu taşıma araçları arasında belediye araçları, HAAVABUS, metro gibi farklı araçlar bulunmakta olup insanlar bu araçlar sayesinde havalimanına ulaşabilmektedir. Toplu taşıma araçlarının insanlara sunduğu en önemli avantaj fiyattır. Taksi ile havalimanına gitmek için ödenecek ücretin çok daha altındaki bir ücrete toplu taşıma araçları ile gitmek mümkündür.

Havalimanlarına insanları genellikle belediye araçları ve HAVAŞ taşımaktayken yapılan son düzenlemelerle HAVAŞ artık Atatürk Havalimanına yolcu taşımamaktadır. HAVAŞ yerine HAVABUS görev yapmakta ve İstanbul’un birçok noktasında havalimanına 5 dakikada bir sefer düzenlemektedir. Böylelikle insanlar kolaylıkla HAVABUS araçları ile havalimanına ulaşabilmektedir. HAVABUS araçlarının farklı güzergâhları olsa da en fazla tercih edilen güzergâhları Taksim ve Yenikapı’dır. Taksim güzergâhında HAVABUS araçları sırasıyla Aksaray, Yenikapı, Bakırköy ve Sahil Yolu’dur. Diğer güzergâhta ise araçlar Sahil Yolu, Bakırköy, İDO ve Atatürk Havalimanı şeklinde yol almaktadır. Bunlar dışında da farklı güzergâhlar bulunmakta olup detaylı bilgi HAVABUS internet sitesinden alınabilmektedir.

Atatürk Havalimanına giden bir başka toplu taşıma aracı ise belediye otobüsleri olup bu araçlarla rahatlıkla havalimanına ulaşılabilmektedir. Belediye otobüsleri de HAVABUS gibi sık sık hareket etmekte ve yolcuları havalimanına taşımaktadır. Belediye otobüslerinin geçtiği çok fazla nokta bulunmakta olup insanlar bu noktalardan bu araçlara binebilmektedir. Fatih, Bakırköy, Yenikapı, Beyoğlu gibi İstanbul’un birçok önemli noktasından bu araçlara binmek mümkündür. Bunların dışındaki durakları öğrenmek için ise İETT internet sitesi ziyaret edilerek gerekli bilgiler rahatlıkla alınabilmektedir. Atatürk Havalimanını İstanbul içinden çok sayıda insan kullandığı için farklı ulaşım yolları bulunmakta ve bu yollardan en önemlisi durumunda olan toplu taşıma araçları çok farklı noktalardan geçerek insanları buraya taşımaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir