İzmit Harem Otobüs Biletleri

İstanbul en yakın yerlerden olan İzmit iline Harem otogarından otobüs biletinizi alıp gitmek istiyorsanız önünüze birçok alternatifler yer almaktadır. Yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika süren otobüs seyahatinizde sabah 06:30’dan başlayarak akşam 22:00’a kadar her yarım saatte sefer düzenleyen Efe tur Firmasını tercih edebilirsiniz. Firma harem İzmit arası düzenlediği otobüs seferinde 21 TL ücret almaktadır. Firmanın Harem Otogarından çıkış yapan otobüsleri İzmit Otogarına gitti gibi Kuruçeşme Otobüs Terminaline de gitmektedir. Ayrıca Gürkan Turizm firması da Saat: 09:45’ten başlayarak saatte bir olmak üzere 21 TL karşılığında seferlerini yapmaktadır. Saat: 10:00 itibari ile seferlerine başlayan İznik seyahat firması da her saat başında İzmit’e otobüs seferleri düzenleyerek oda 21 TL karşılığında yolcularını götürmektedir.

Bu firmaların yanı sıra günlük bir sefer düzenleyen Ben Turizm firması 24 TL ücret talep ederken, akşam saatlerinde sefer yapan Villa Turizm 20 TL, Isparta Petrol Turizm ise 20 TL karşılığında yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu fiyat politikası ve ücretleri değişmeyen firmaları tercih ederken olası saatlerinde ve fiyatlarında meydana gelebilecek değişiklikleri öğrenmek için mutlaka firma ile irtibata geçmeniz otogarda mağdur olmanızı önleyecektir. İzmit’ten Harem otogarına gelmek isteyenler içinde Gürkan Turizm firması Saat: 07:30’ dan itibaren her saatte bir, Efe Tur firması ise Saat: 08:00’den itibaren saat başlarında 21 TL karşılığında yolcularını İstanbul’a taşımaktadırlar.

Eğer İzmit’e yolunuz düşmüşse ve vaktiniz var ise mutlaka görmeniz gereken bazı yerler bulunmaktadır. Bunlar arasında ünlü ressamlar arasında yer alan Osman Hamdi Bey müzesi, Kemalpaşa mahallesinde yer alan saat kulesi, Osmanlı döneminden kalan Kasr-ı Hümayun sarayı mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca 1332 yılında inşa edilen Orhan Camii, ailece kahvaltı ve yemeğinizi yiyebileceğiniz muhteşem doğa ortamı içerinden yer alan Maşukiye ve kış aylarında vazgeçilmez yerler arasında yer alan Kartepe’de kayak yapılmadan İzmit’ten ayrılmamanız gerekmektedir. Küçük bir il olmasına kadar tarihi güzellikleri ile göz önünde bulunan il için İstanbul’un gürültüsünden kaçmak isteyenlere yaklaşık 1 saat kadar uzaklıkta bulunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir