İstanbul Malatya uçak bileti

İstanbul ile Malatya arasında yapılacak yolculuk için insanlar aktarmalı ya da doğrudan uçuşlar bulunmakta ve kişiler tercihlerine göre uçak biletlerini takip edip iki il arası bunlara ait biletleri alabilmektedir. Kayısı şehri olarak bilinen Malatya ile İstanbul arasında yapılan uçak seferlerini Onur Air, Pegasus ve Anadolujet gibi firmalar gerçekleştirmektedir. Söz konusu firmalardan birisi olan Onur Air haftanın bazı günlerinde sadece bir sefer düzenlemektedir. Firmaya ait uçak 16:25’te havalanmakta ve 18:05’te Malatya’ya iniş yapmaktadır. Ödenmesi gereken bilet ücreti 232 TL’dir. Fakat belirtilen ücret yakın zaman için alındığında geçerlidir. Alınan biletin seyahat tarihi uzaklaştıkça bilet için ödenen miktar kademeli olarak azalmakta ve 152 TL’ye kadar düşmektedir.

Malatya’ya gitmek isteyenlerin tercih edebileceği bir başka hava yolu şirketi ise Anadolujet’tir. Anadolujet seferleri haftanın her günü yapılmakta olup günlere göre yapılan seferlerin sayıları değişmektedir. Belirtilen şirket ile yapılan yolculuklarda uçaklar 19:45’te havalanmakta ve 21:20’de yolculuklarını tamamlamaktadır. Yapılan seyahat için ödenmesi gereken ücret ise 260 TL’dir. Fakat biletin erken alınması durumunda fiyatı düşmekte ve 120 TL olmaktadır. Türk Hava Yolları da benzer şekilde uçuşlar gerçekleştirmekte ve yolcuları buraya taşımaktadır. 10:40 ve 20:10’da yapılan seferler için alınacak biletlere ödenmesi gereken miktar 283 TL’dir. Diğer firmalarda olduğu gibi biletlerin erken alınması durumunda ödenmesi gereken ücretler 152 TL’ye kadar düşmektedir.

Pegasus’ta haftanın bazı günlerinde uçuşlar yapmakta ve insanlara böylece hizmet vermektedir. Verilen hizmet karşılığında alınan biletlerin tutarları 176 TL iken biletleri erken alınması durumunda fiyatlar 80 TL’ye kadar düşmektedir. Kısaca insanlar yolculukları için erken bilet almaları durumunda ödemesi gereken ücretler son derece uygun olmaktadır. Bunun dışında insanlar için bir başka alternatifte aktarmalı uçuşlardır. Andolujet tarafından yapılan aktarmalı uçuşlarda aktarma noktası olarak Ankara Esenboğa havalimanı kullanılmakta ve burada bazen 40 dakika bazen ise 2 saat 40 dakika beklenebilmektedir. Buna bağlı olarak da yolculukların süresi 2 saat 50 dakika ile 4 saat 50 dakika arasında değişmektedir. Biletler için ödenmesi gereken tutarlar ise 140 TL ile 353 TL arasında değişmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir