Geyve Harem otobüs biletleri

Sakarya Geyveden İstanbul Anadolu yakasına Hareme otobüs biletleri 20 lira ile 25 lira arasında değişmektedir, İstanbul Avrupa Yakası’nda Geyve’den gelen bir kişi Esenler otogarından Eminönü’ne gelmek için otobüsleri kullanabilirsiniz. Otobüs hattındaki ulaşım araçları aralı veya İstanbul kart eder sizde durumunuza göre paralı otobüsleri veya İstanbul kart otobüsleri tercih ederek yolculuk yapabilirsiniz Eminönü’ne ulaştıktan sonra ise haram tarafına yani Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na geçmek için vapuru kullanacaksınız vapuru kullanırken İstanbul kart geçerli olmaktadır. Ücret ödeyerek binemezsiniz. Öğrenci olmayan tam bir bilet vapur için 2 lira 40 kuruş olmaktadır.

Aktarmasız olarak Sakarya Geyve’de İstanbul Harem’e direkt gelmek isteyen bir kişi biletlerini ortalama 35 liraya alabilmektedir. Haftanın her günü direkt olarak sadece bir otobüs verilmektedir Bu bir otobüsü ise sadece bir firma üstlenmektedir yaklaşık olarak Geyve’den Harem’e ulaşım saati iki saat kadar olmaktadır. Harem’den Adapazarı merkeze gitmek isteyen bir yolcu biletleri ne 29 liradan başlayan fiyatlar ile alabilmektedir Harem Adapazarı arası 1 saat 22 dakika kadar sürmektedir. Adı geçen güzergâhta günlük olarak 13 farklı firma otobüs seferi düzenlememiş durumdadır. Harem’den Adapazarı’na giden otobüs firmaları ortalamaları olarak 110 kez sefer düzenlemektedir. Adapazarı merkezden Geyve’ye geçiş ise normal şehir içi otobüs bileti fiyatlarındadır.

Adapazarı il merkezine 33 kilometre uzaklıkta bulunan Geyve ayvası ve üzümü ile ünlü bir ilçe olması ile tanınan bir ilçedir. Adapazarı’na bağlı olan sapan olmayan ulaşımı kolay bir ildir. Geyve’de havai fişek fabrikaları ve tekstil fabrikaları bulunmaktadır. Havai fişek fabrikaları sayesinde boyunca üzerinde sürekli olarak havai fişek gösterisi izlemek mümkün hale gelmiştir. Geyve’de gezilecek yerler; Ali Fuat Paşa Kuvayı Milliye Müzesi, Ali Fuat Paşa Köprüsü, Acısu içmesi, Ilıca köyü, Gazlı suyu, Kırca Yaylası, Elvan Bey imareti gezilecek yerlerin başında gelmektedir. Tarihi yapısı ile bilinen İstanbul’un semtlerinden biri olan Harem sahil yolu ile tanınmaktadır. Bir şeyler yiyip içmek için yer arayan manzaranın güzelliğini seyretmek isteyen bozulmamış yapıları keşfetmek isteyen kişilerin sıklık ile tercih ettiği yerlerden birisidir Harem.

[Toplam: 1   Ortalama: 4/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir