Ataşehir en güzel restoranları

Son dönemlerin gelişen ve yenilenen semti Ataşehir’in gözde ve lüks restoranları her tür damak lezzetine hitap eden yemekleri ile beğeni toplamaktadır. Ataşehir inşaat şirketlerinin yoğun çalıştığı bir semt olup arazilerde uygulanan konut ve ofis projeleri sayesinde Batı Ataşehir kavramını ortaya çıkmıştır. Ataşehir’de gezerken yemek yemeyi isteyenler için kebap, ızgara, dünya mutfağı, deniz ürünleri gibi çok fazla çeşit vardır bu alternatif restoranlardan biri muhakkak aradığınız lezzetleri sizlere sunacaktır. Izgara ve kebap tarzı yemeyi tercih edenler için; Brasserie Polonez Halk caddesinde, Hayat Gurme Kayışdağı Caddesinde, Sahan Barbaros Mahallesinde, Adanalı Hasan Kolcuoğlu Dereboyu Caddesinde, Develi Atatürk Mahallesinde hizmet vermektedir.

Ülkemiz insanları artık yeni lezzetler yeni tatlar tatmak istiyor bunun için de dünyanın lezzetlerini denemek ve hayatını renklendirmek istiyor. Semtte dünya lezzetlerini sunan restoranlar da bulunmaktadır. Watergarden Yaşam Merkezi’nde hizmet veren The Hunger Cafe & Brasserie dünya lezzetlerini tercih edenler arasında popüler olan restorandır. İki kişi yaklaşık ve ortalama rakamla 160 TL ile bu mekânda yemek yeme fırsatı yakalayabilirler. Ve Cafe & Restaurant, Happy Moon’s, Big Chefs, Midpoint, Cafe Locale İstanbul, Harvard Cafe, XanaduSultan’s dünya lezzetlerine ulaşılabilecek diğer mekânlardandır. İtalyan mutfağı tad olarak ülkemizde tercih edilen mutfaklardandır. Radisson Blu Hotel İstanbul Asia’da hizmet veren Core Grill and Bar Restauran İtalyan lezzetlerinin yeridir.

Ataşehir yaşamayı, gezmeyi, yemeyi sevenlerin semtidir. Semtte bulunan parklar yoğun iş temposundan kaçıp rahatlamak isteyenleri davet etmektedir. Barbaros mahallesin büyükçe bir araziye kurulan basketbol sahaları, mini futbol sahası, koşu parkurları, çardakları, gölet ve şelaleleri, yer satrancı, spor alanları bulunan Bülent Ecevit Parkı ideal bir parktır. Gençlerin gidebileceği cafe tarzı alanların da yoğun olduğu semtte en çok tercih edilen yerler arasında şunlar vardır: Shorba, N’fes Cafe Kitchen, Kuruçeşme Kahvesi, Müptela Kahvaltı & Cafe, Fıstıkzade, Starbucks Reserve sıralanabilir. İster restoran ister cafe ister tatlıcı olsun aranan her tür alanda hizmet veren lezzet duraklarının bulunabileceği bir semttir. Üstelik menülerinin her keseye uygun olması da misafirlerini mutlu etmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir