Ankara Sabihan Gökçen uçak biletleri

Ankara Esenboğa Havalimanı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasında gün içinde çok sayıda uçak biletleri satılmakta ve bu uçuşlara ait uçak biletleri farklı fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Ülkemizin en büyük iki şehri arasında yolculuk yapmak isteyen kişiler için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Söz konusu alternatifler arasında Türk Hava Yolları, Anadolujet ve Pegasus gibi hava yolu şirketleri bulunmaktadır. Tercih edilecek bilet sınıfına bağlı olarak fiyatlar farklılık göstermektedir. Burada belirtilen firmalar arasından en fazla uçuşu Anadolujet gerçekleştirmekte olup firmanın sunmuş olduğu biletlerin fiyatları ise çok uygun seviyelerdedir. Anadolujet ile yolculuk yapmak isteyen kişilerin biletlerini önceden alması durumunda fiyatlar çok daha uygun seviyelerde olmaktadır.

Ankara ile İstanbul arasında yolculuk yapacak kişiler Anadolujet’i tercih ettiklerinde ödemeleri gereken bilet ücreti sadece 40 TL’dir. Burada belirtilen fiyat promosyonlu biletler için geçerli olup bunların tükenmeleri halinde kademeli olarak artış söz konusudur. Özellikle tatil başlangıcı ve bitimindeki fiyatlar çok daha yüksektir. 40 liralık bilet tatil bitiminde 88 lira olmaktadır. Bunun temel sebebi hava yolu şirketlerin politikası ve artan taleptir. İki kent arasında sefer yapan bir başka firma ise Türk Hava Yollarıdır ve fiyatlar diğer firmalara göre nispeten daha fazladır. Türk Hava Yolları ile seyahat etmek isteyen kişileri ödemesi gereken miktar 75 TL civarındadır. Fakat belirtilen ücret ile satılan koltuk sayısı sınırlı olup bunların tükenmesi durumunda fiyatlar önce 102 TL’ye çıkmakta sonra da artışına devam etmektedir.

Pegasus da insanlara belirtilen güzergahta hizmet vermekte ve son derece avantajlı fiyatlar sunmaktadır. Pegasus ile yolculuk yapmak isteyenlerin ödemesi gereken miktar 51 TL olup bu sadece promosyonlu biletler için geçerlidir. Bunların tükenmesi durumunda biletlerin fiyatları 71 TL ya da daha yüksek miktarlar olabilmektedir. Bundan dolayı da insanların biletlerini erken almaları durumunda uygun fiyatlara yolculuk edebilirken geç almaları durumunda daha fazla ücret ödemeleri gerekmektedir. Ayrıca tatil başlangıcı ve bitimi gibi zaman dilimlerinde çok daha erken alınması gerekmektedir. Özellikle okulların Ocak ayındaki tatillerinin bitiminde bilet fiyatları 100 TL ile 150 TL arasında değişmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir