Aktarmasız Diyarbakır uçak bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli kentlerinden birisi olan Diyarbakır aktarmasız ucuz uçak biletlerinden yararlanıp gitmek isteyen kişiler için farklı hava yolu şirketleri tarafından uçak bileti seçenekleri bulabilirler. Tarihi bir kent olan ve peygamberler şehri olarak da bilinen Diyarbakır’ın nüfusu 930 bindir. Çok sayıda Diyarbakırlı da farklı kentlerde iş ya da farklı amaçlarla bulunmakta ve zaman zaman burayı ziyaret etmektedir. En fazla Diyarbakırlının olduğu şehirlerden bir tanesi İstanbul olup yıl için buradan çok sayıdaki kişi memleketlerini ziyaret etmektedir. Hevsel bahçeleri ve Diyarbakır surları gibi tarihi ve doğal güzellikleri bulunan şehri çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Bunların önemli bir bölümü yerli iken az miktarda da yabancı turist bulunmaktadır.

Kiliseler, hanlar ve tarihi camilerin yer aldığı kentte modern tarzda mekanlarda bulunmaktadır. İnsanlar gezilecek yerleri gördükten sonra kent merkezinde bulunan kafe ve restoranlarda da zaman geçirebilmektedir. Konaklama konusunda da farklı alternatiflerin yer aldığı kentte otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. İstanbul’dan buraya gelmek için insanların en önemli seçeneği uçak ile yolculuktur. Çünkü otobüs ile yapılan yolculuk 14 saati geçebilmekte ve bu da insanları ciddi olarak yormaktadır. Uçaklar ile yapılan yolculuklar ise ortalama 1 saat 45 dakikada bitmektedir. Türk Hava Yolları, Onur Air, Anadolujet ve Pegasus gibi farklı hava yolu şirketleri İstanbul’dan Diyarbakır’a uçuşlar yapmakta ve bunların önemli bir kısmı aktarmasız uçuşlardan oluşmaktadır.

İstanbul’dan Diyarbakır’a gelmek isteyen yolcular için Anadolujet tarafından gün içinde saat 17:50 sefer düzenlenmekte ve insanlar saat 19:45’te Diyarbakır’a ulaşmaktadır. Uçak bileti için ödenmesi gereken ücret ise 272 TL’dir. Fakat biletin daha uzak tarihe ya da daha erken bir zamanda alınması durumunda ödenmesi gereken ücret 102 TL’ye kadar düşebilmektedir. Onur Air tarafından ise haftanın sadece belli günlerinde uçuşlar yapılmakta ve söz konusu uçuş saat 10:15’te yapılmaktadır. Ödenmesi gereken ücret 232 TL’dir, biletin biraz daha erken alınması durumunda ise 202 TL ödeme yapılması gerekmektedir. Fiyatlar genel olarak burada belirtildiği gibi olup erken alınması durumunda 100 TL’ye kadar düşmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir