Hendek İstanbul ucuz otobüs bileti

Sakarya Hendek ilçesi ile İstanbul arasında sefer yapan çok sayıda otobüs firması bulunmakta ve bunlardan bazıların biletleri diğerlerine göre daha ucuz olmaktadır. Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’dan birçok ile olduğu gibi bazı ilçelere de seferler düzenlenmektedir. Bu seferlerden bazıları ilçelerin yol üstünde olmasından kaynaklanırken bazıları ise direkt oraya yapılmaktadır. Hendek’e yapılan otobüs seferlerin birçoğu burasının yol üstünde olmasından kaynaklanmaktadır. İstanbul ile Ankara arasındaki bir noktada yer alan Hendek’e yapılan seferlerin birçoğu Metro Turizm tarafından yapılmaktadır. Metro Turizm’in ülke çapında hizmet vermesi ve İstanbul’dan buralara gitmesi Hendek’e de çok sayıda sefer yapmasını sağlamaktadır. Metro tarafından yapılan seferlerde alınacak biletlerin ücretleri sabit olup 35 TL’dir.

Hendek’e gitmek isteyenler için bir başka alternatif ise Düzce ve Bolu’ya sefer yapan firmalardır. Bunlardan en fazla bilinenleri Düzce Güven ve Öz Bolu şirketleri de Hendek’e ya da Hendek’ten İstanbul’a yolcu taşımaktadır. Yol üstünde olan ilçeye yolcu durumuna göre giren araçlar bazen de şehrin hemen dışında yolcu almaktadır. Söz konusu firmalardan Düzce Güven yolcuları 35 TL’ye taşırken Öz Bolu ise 40 TL’ye taşımaktadır. Söz konusu fiyatlar dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir. Talebin çok fazla olduğu dönemlerde fiyatlar bir nebze yükselebilirken genel olarak aynıdır. Fakat fiyatların günlere göre değişmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Yarın için alınacak bilet ile bir ay sonrası için alınacak biletin fiyatı da aynıdır.

Hendek ile İstanbul arasında yolcu taşıyan bir başka otobüs şirketi ise Ankara’dan ya da bura üzerinden İstanbul’a gelen şirketlerdir. Bunlardan birçoğu yol üstündeki noktalardan yolcu almakta ve İstanbul’a götürmektedir. Aynı şekilde İstanbul’daki yolcuları da güzergah üzerinde bulunan ilçelere ya da illere bırakmaktadır. Bu firmalarla yolculuk yapacak olan kişilerin vermesi gereken miktar ortalama 40 TL’dir. Sakarya’ya bağlı olan Hendek ilçe olmasına rağmen yetiştirmiş olduğu asker ve devlet adamlarıyla bilinmekte ve bundan dolayı da çok fazla önem verilen ilçelerden birisi olarak dikkat çekmektedir. İstanbul ise ülkemizin en büyük ve en önemli kentidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir