Çanakkale ve İstanbul arası seferler başladı

İstanbul Atatürk Havalimanı ile Çanakkale Havalimanı arasında, altı aydır yapılamayan Çanakkale’den İstanbul’a uçak seferleri bu sabah itibariyle GESTAŞ ve Onur Air işbirliği ile saat 07.10 seferi ile başlamıştır. Sivil-Askeri kategoride hizmet veren Çanakkale Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı arasındaki uçak seferlerinin kaldırılmasından dolayı Çanakkaleliler ciddi tepki göstermişti. Zamanla ortaya çıkan ihtiyaçtan dolayı birçok hava yolu şirketi ile yapılan görüşmeler sonucunda Onur Air havayolu şirketi Çanakkale-İstanbul arasında yeniden uçak seferleri koymuştur. İki şehir arasındaki ilk yolculuk için 053 sefer sayılı Onur Air uçağı 07.10 saati itibariyle 84 yolcusuyla havalanarak 50 dakikalık ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir.

Yaklaşık bir ay önce yapımı tamamlanan Çanakkale hava terminalinin açılışı Başbakan tarafından yapılmıştır. Açılış sırasında yaptığı konuşmada Başbakan, kendi talimatıyla özel bir hava yolu firmasının İstanbul-Çanakkale, Çanakkale-İstanbul arasındaki uçuşlarına başlayacağını müjdelemiştir. Gelişmekte olan ve cazibe merkezi haline gelmiş olan Çanakkale ile dünya çapında bir il olan İstanbul arasındaki uçuşları gerekli gören Çanakkalelilerin bu talepleri de dikkate alınarak gerçekleştirilecek olan bu ilk uçuş, ilin mülki idarecileri tarafından takibi yapılarak gün itibariyle hayata geçirilmiştir. Bugün itibariyle başlayan İstanbul-Çanakkale arasındaki uçuşların 20 Kasım 2017 tarihine kadar haftanın dört günü Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günlerinde, 20 Kasım’dan sonra ise haftanın her günü gerçekleşeceği ifade edilmiştir.

Çanakkale Havalimanı’ndan yapılacak uçuşların tasarlanan planlamalar neticesinde İstanbul’un Atatürk Havalimanı’na gerçekleşeceği, Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuşun olmayacağı belirtildi. Uçak seferleri, sabah saat 07.10’da Çanakkale’den İstanbul’a, akşam İstanbul’dan Çanakkale’ye yapılacaktır. Bu kış döneminde uçak yolculuğu yapacak olan ziyaretçiler, yapılacak indirimlerle, otobüs biletleri ile yarışacak kadar ucuza bilet alabilme şansını yakalayacaklardır. İndirimli 84 TL’den başlayan uçak biletleri, öğrencilerden GESTAŞ’’ın Gestcard sahibi olanlar için gidiş ve dönüş bilet ücreti 119,90 TL olarak belirlenmiştir. Gestcard tam sahibi olan yolcular için ise gidiş ve dönüş uçak bileti fiyatının 149,90 TL olacağı duyurulmuştur. Uçak firmasının yapacağı kampanyalar ve promosyonlu biletler sayesinde yılın her döneminde cazip fiyatlarla uçak yolculuğu yapma fırsatı yakalanabilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir