Havalimanında korku dolu anlar yaşandı

Scot Airlines’e ait Kazakistan Aktau seferini yapmak için pist başına doğru ilerleyen yolcu uçağı, Türk Hava Yolları’na ait Taipei seferini yapmak üzere hazırlanan yolcu uçağına çarptı. Scot Airlines’e ait yolcu uçağının çarpması sonucunda Türk Hava Yolları şirketine ait yolcu uçağının kuyruk kısmında bir takım hasarlar meydana geldi. Salı gecesi meydana gelen bu talihsiz kaza ise şu şekilde meydana geldi: Scat Airlines’e ait yolcu uçağı Aktau seferini yapmak üzere harekete geçip pist başına gitmek üzere taksi yapma işlemlerine başladı. Yolculuğa başlamak üzere harekete geçen bu yolcu uçağı push – beck işlemini yaptıktan sonra, pist başına ilerlemekte olan Türk Hava Yolları şirketine ait TK – 24 sefer sayılı yolcu uçağı olan Boeing 777 tip TC – JJS kuyruk tescilli uçağın kuyruğuna çarptı. Bu kaza sonucunda Türk Hava Yollarına ait uçağın kuyruğunun altında hasar meydana geldi.

Kaza sonucunda Türk Hava Yollarına ait yolcu uçağı bakım yapılmak üzere hangara çekilirken uçakta yolculuk yapmak üzere hazır bekleyen 286 yolcu terminale bekletilmek üzere alındı. Yapılan ilk incelemelerin ardından TC – JJS kuyruk tescili nolu uçak seferden ayrıldı. Yolculuk yapmaya hazır 286 yolcu Türk Hava Yollarına ait bir başka uçakla Taipei seferini tamamlamak üzere kısa bir beklemenin ardından Taipei’ye gönderildi. Kazanın ardından Scot Airlines’e ait Kazakistan Aktau seferini yapmak için harekete geçmiş olan yolcu uçağı az bir beklemenin ardından seferini tamamladı. Kazayla birlikte Scot Airlines’e ait uçakta pek bir zarar gözlenmezken Türk Hava Yollarına ait yolcu uçağı belirli bir süre için hangara çekildi.

Hangara çekilen Türk Hava Yolları uçağı belirli bir süre sürecek olan tamirat işleminin ardından eskisi gibi seferlerine devam edecek. Dünyanın bütün havaalanlarında olduğu gibi bu tarz görünmez, önceden bilinemeyecek kazalar meydana gelmektedir. Yapılması gereken sakin olup en kısa sürede sorunları çözüme kavuşturmaya çalışmaktır. 286 adet yolculuk yapmak üzere hazır olan yolcular kısa süreli panik ve huzursuzluk yaşasalar da profesyonel bir yaklaşımla sorunun üstesinden gelinmiştir

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir