Metrobüs Hatları ve Seferleri

Eğer kolay yolculuk istiyorsanız metrobüsleri kullanarak havalimanına ulaşmanın bir başka yolu ise yine metrobüslerle havalimanına giden belediye otobüsleri ya da HAVABUS araçlarının ulaşım noktalarına ya da bu noktaların yakına gidilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise bu araçlara geçilerek havalimanına gidilebilmektedir. Metrobüsler doğrudan havalimanına gitmese de havalimanına ulaşımın önemli bir parçası konumunda bulunmaktadır. İnsanlar metrobüsü kullanarak istedikleri noktalara kısa sürelerde ulaşabilmektedir. Metrobüslerin içerisi biraz yoğun olsa da insanların trafik yoğunluğundan etkilenmemek ve trafikte uzun süre kalmamak için bu araçları tercih etmektedir. Bu araçlar sayesinde havalimanına giden ulaşım noktalarına çok kısa sürelerde ulaşılmakta ve buralardan da havalimanına geçiş yapılabilmektedir. Bundan dolayı metrobüsler çok önemli bir işlev üstlenmektedir.

Atatürk Havalimanına İstanbul’un hemen her yerinden yolcular gelmekte ve bu yolcular farklı yöntemler kullanarak havalimanına ulaşmaya çalışmaktadır. Havalimanına gelmek için insanların toplu taşıma araçlarını ya da taksileri tercih etmesi gerekmektedir. Taksiler, havalimanına yolcuları taşımak için toplu taşıma araçlarına nazaran çok daha yüksek fiyatlar isteye bilmektedir. Bundan dolayı yolcuların önemli bir kısmı havalimanına gitmek için toplu taşıma araçlarını tercih etmektedir. Toplu taşıma araçları insanları belli bir güzergâh üzerinden havalimanına ulaştırmakta ve dolaştığı yol boyunca yolcuları toplamaktadır. Böylelikle insanlar kolaylıkla bu araçlara ulaşabilmekte ve toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanına ulaşmaktadır. Toplu taşıma araçlarının ücretleri de çok uygun seviyelerde olup insanların bütçelerini sarsmamaktadır.

Atatürk havalimanına HAVABÜS, metro, belediye araçları ve metrobüs gibi araçlar kullanılarak ulaşılmaktadır. Bu araçların bazıları kendileri havalimanına giderken bazıları ise ulaşım içerisindeki belli bir bölümü oluşturmaktadır. Metrobüslerin kendileri doğrudan havalimanına gitmese, havalimanına giden yolcuları ulaşım noktalarına taşıması bakımından çok önemli bir görev üstlenmektedir. Metrobüsleri kullanarak havalimanına en kolay şekilde ulaşabilmek için yapılması gereken metro istasyonlarına ulaşmaktır. Metrolar, Atatürk Havalimanına doğrudan gittiği için bu noktalara gelen yolcular, kısa bir süre içerisinde havalimanına ulaşabilmektedir. Bunun için Anadolu ve Avrupa yakasında havalimanına giden metronun öğrenilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerden sonra metrobüsler aracılığıyla bu noktalarda inilmeli ve metroya binilmelidir. Böylelikle havalimanına en kolay şekilde ulaşılmış olunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir