Lounge hizmeti kesintisiz veriliyor

Atatürk Havalimanında yolcuların yoğun ilgi gösterdiği lounge hizmetleri ve bu hizmetin farklı çeşitleri bulunmaktadır. İç hatlar ve dış hatlar terminalinde bulunan bu hizmetten yolcuların yararlanması için ücretin dışında farklı şartlar da gerekebilmektedir. Dış hatlar terminalinde bulunan lounge hizmetleri 24 saat kesintisiz devam etmekte olup bu hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin gidiş katındaki pasaport kontrolü bölümünden hemen sonra yer almaktadır. Burada verilen hizmete primeclass denilmektedir. Lounge hizmetlerinin bulunduğu alan farklı, sade ve sofistike tasarımı ile görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Mekânın büyüklüğü ile ferah bir hizmet anlayışı benimsenmiş olup buradan hizmet alan yolculara da farklı manzaralar sunmaktadır.

Atatürk Havalimanının dış hatlar terminalinde verilen birçok çeşit lounge hizmeti bulunmakta ve bu hizmetlerin içerikleri, yerleri farklılık göstermektedir. Bu hizmetlerden birisi THY Lounge İstanbul Departure olup, iki kattan oluşan 6000 m2 olan bir alana sahiptir. Dünyanın en özel 10 yolcu salonu arasında bulunan Lounge Departure, 1100 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Burada hem Türk mutfağının en özel yemekleri hem de dünya mutfağında öne çıkan lezzetler yolculara sunulmaktadır. Oyun alanları, eğlence bölümleri, konsol oyunları gibi yolculara çok farklı seçenekler sunmaktadır. İsteyen yolcular burada eğlenebilirken isteyen yolcular ise diğer seçenekleri kullanarak daha farklı zaman geçirebilmektedir. Toplama alanı ve içerisinde bulundurduğu seçeneklerle dünyanın en iyi 10 salonu arasına girmeyi fazlasıyla hak etmektedir.

Atatürk Havalimanının dış hatlar terminalinde bulunan bir başka lounge hizmeti ise THY Lounge İstanbul Arrival’dır. Toplam alanı 300 m2 olan lounge hizmetinde 40 kişi oturarak hizmet alabilmektedir. Burada yolcular için çok farklı seçenekler bulunmakta olup her gün 5.00 ile 12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bunların dışında Comfortlounge, Sky Team Lounge, Emirates Lounge ve HSBC Club Lounge’de dış hatlar terminali içerisinde yer almaktadır. İç hatlar terminalinde ise sadece bir tane lounge hizmeti bulunmakta olup o da THY Lounge İstanbul Domestic’tir. Buranın toplam alanı 3500 m2 olup aynı anda 350 kişinin oturarak hizmet alabilmesini sağlayabilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir