Yurt dışı gidiş Dış hatlar

Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde bulunan danışma hizmetleri sayesinde yolcular uçuşlar hakkında bilgi alabilmekte ayrıca havalimanı içerisindeki bir sorun için çözüm yolları öğrenilebilmektedir. Bundan dolayı danışma hizmetleri dış hatlar terminali için çok önemli bir konumda bulunmaktadır. Dış hatlar terminalinde yolcuları ihtiyaçlarını karşılamak için yemek hizmetlerinden dinlenme mekânlarına kadar çok farklı hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetlerin bir kısmı ücretsiz olup bütün yolcular bu hizmetten yararlanabilirken bazıları ise ücret karşılığı verilmektedir. Bunların dışında farklı olarak VİP hizmetleri de bulunmakta olup bu hizmetlerden yararlanabilmek için ücretin dışında üyelik ya da belli bir firma ile yolculuk yapma gibi farklı şartlar da aranabilmektedir. Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde bu şekilde yolcuların farklı istekleri de karşılanmış olmaktadır.

İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı Türkiye’nin en önemli havayolları merkezi olduğu gibi dünyanın da en önemli merkezlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Atatürk Havalimanın dünyadaki yeri dikkate alındığında buraya inen uçak sayısının aşırı fazla olmasının nedeni daha net olarak anlaşılmaktadır. Bundan dolayı buraya her yıl milyonlarca yolcu gelmekte ve bunların önemli bir kısmını da yabancı ülkelerden gelen yabancılar ve Türkler oluşturmaktadır. Yurtdışından gelen ya da oraya giden yolcular havalimanının dış hatlar bölümünü kullanmakta olup burası da gelen yolcular ve giden yolcular şeklinde iki ayrı bölüme ayrılmış durumdadır. Havalimanının dış hatlar terminalinde yolculara verilen hizmette bu durum dikkate alınmakta ve yolculara buna göre hizmet verilmektedir.

Atatürk havalimanı dış hatlar terminali bütün gün boyunca çok yoğun olmakta olup bunun en büyük nedeni burayı kullanan yolcu sayısının aşırı fazla olması gösterilmektedir. Bazen buraya aynı dakika içinde birkaç uçak iniş yapabildiği gibi burada ayrılabilmektedir. Normalde hizmet kapasitesi yüksek olan dış hatlar terminali, son dönemlerde İstanbul’a duyulan ilginin artmasından dolayı yetersiz kalabilmektedir. Bundan dolayı İstanbul’a yeni bir havalimanı yapılmasına başlanmış ve aynı anda daha fazla yolcuya hizmet verebilecek bir hizmet binası yapılmaktadır. Atatürk havalimanının dış hatlar terminali yoğun yolcu sayısına rağmen yolcuların burada rahat etmesi için yolculara her alanda hizmet sağlamaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir