Atatürk Havalimanı Araç kiralama

En çok yolcu ağırlayan Atatürk havalimanı özelliğine sahip olduğundan çok sayıda araç kiralama şirketine de ev sahipliği yapmaktadır, Atatürk Havalimanının gerek iç hatlar terminalinde ve gerekse dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama servislerinden beş kişiden dokuz kişiye kadar yolcu taşıyabilen araçları kiralamak mümkün olmaktadır. Türkiye’nin en büyük havalimanında hizmet veren araç kiralama şirketlerine telefon ve faks numaralarından ulaşabilmek mümkündür. Avro, Air, Central, Budged, Europcar, Euronet, Windycar, Ecar, Almira, Trendcar ve Rent Go gibi yerel ve uluslar arası seviyede faaliyet gösteren araç kiralama şirketlerinin ofisleri bu sektörde hizmet vermektedir.

Avrupa Yakasının merkezi bir yerinde konumlanan Atatürk Havalimanına gelen yolcuların önemli bir kısmı İstanbul’a iş gezisi, turistik gezi ya da başka bir etkinlik nedeni ile planlı yolculuklar yaptığından kiralık araç gereksinimi Ülkemizdeki diğer havalimanlarından çok daha fazladır. O nedenle birçok araç kiralama şirketinin havalimanı şubelerinin içinde kiralanan araç sayısı bakımından Atatürk Havalimanı şubeleri başı çekmektedir. Bununla birlikte Atatürk Havalimanındaki araç kiralama şirketleri diğer havalimanlarından farklı olarak 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Araç model gamı da diğer bütün havalimanlarından çok daha fazladır ve binlerce araç havalimanı ve yakınlarında kiralanmak üzere hazır bekletilir. Misafir sayısının yoğunlaştığı zamanlarda bile araç ihtiyacı karşılanabilmektedir.

İstanbul Atatürk Havalimanında bulunan araç kiralama ofislerine havalimanının resmi web adresi olan www.ataturkairport.com adresine girerek yolcu ve ziyaretçiler bölümünde bulunan ulaşım linkini tıklayarak araç kiralama sayfasına girip araç kiralama linki üzerinden kiralama yapılacak tarih aralığı seçilerek müsait aracı bulunan araç kiralama şirketlerinin internet ve faks numaralarından ulaşılabileceği gibi internet web adreslerine ve sosyal medya hesaplarına da ulaşarak ihtiyaç duyulan aracı kiralamak kolayca gerçekleştirilebilir. Söz konusu adreslerden kiralanacak araç ve özellikleri, aracın teslim alınacağı ve teslim edileceği noktalar, tercih seçenekleri vb hakkında bilgiler ile alınacak depozito, aracı kullanacak kişinin yaşı ve sürücü belgesine sahip olduğu süre gibi kiralamak için gerekli olan koşullara dair bilgiler edinilebilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir