Yemek Yeme Yerleri Haremde öneriler

Harem civarında bulunan yemek yeme alanlarında uygulanan fiyat politikası dışarıya göre biraz daha pahalıdır, dışarıda bir bardak çayı 1 TL’den içiyorsanız bu gibi yerlerde 2 TL ücret ödemektesiniz. Bunun en büyük nedeni ise buraların 24 saat boyunca açık olduğu için dinlenme tesisi statüsünde bulundurularak fiyatlar onlara göre ayarlanmaktadır. Yemek yeme alanlarında çok çeşit bulma imkânınız bulunmadığı gibi en fazla çorba, bisküvi çeşitleri ve aperatif tüketilebilecek yiyecekler ile çay bulma imkânınız bulunmaktadır. Bu tür yerlerde içeceğiniz çay karşılığında dışarıdan yemek kabul edildiği bazı yerler bu uygulamayı kabul etmemektedir.

Herkesin yolu mutlaka otogarlara düşmüş, otobüsü beklerken okunan ezan ile kimileri ramazan orucunu otogarda açarken, bazıları ise otobüsün rötar yapması üzerine geç saatlere kadar beklemek durumunda kalması sebebi ile karnının acıktığını hissetmiştir. Hazırlıksız yakalanalar otogarların içerisinde bulunan lokantalar, aperatif yemeyi tercih edenler, zamanı kısa olanlar için kantinleri tercih ederek karınlarını doyurmuş, üzerine çay, kahve içerek otobüsünü beklemeye devam etmektedir. Özellikle uzun yola gidenler mola yerlerinde uykuya yenik düşenler ise otobüsün yolcu indirmek için durduğu şehir otogarlarında hızlı bir şekilde bir şeyler yemek isterler. Her şehrin otogarında bulunmayan yemek yeme yerleri özellikle nüfusu az olan illerin otogarlarında mevcut değildir. Ancak büyükşehirlerin otogarları ile yeni yapılan otogarlarda yolculuğu esnasında kısa süreli misafirliklerinde bu ihtiyacını gidermek üzere yemek yeme alanları yapılmaktadır.

Çoğu otogarlarda yemek yeme alanlarının yanı sıra şehri temsil edecek lokantalarda bulunduğu yöreye uygun çorba, sulu yemek, pilav ve hediyelik eşyalar satılan bölümlerde bulunmaktadır. Otogarlar bulunduğu şehri temsil eder nitelikte hazırlanmakta yolculuğu esnasında mola verilen şehirlerin tanıtım yüzleri olan terminallerde yörenin tanıtımı niteliğinde olan yemekler, aperatif ürünlerinin satışa sunulduğu dükkânlar, kantin ve lokantalar hem yolcuların ihtiyacına cevap verecek nitelikte olması hem de yeni iş imkânları olarak bölgeye gelir kaynağı imkanı sunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında yemek yeme yerleri otogarlar için vazgeçilmez ihtiyaç halini almakta en küçük otogarda bile en azından kantin tarzında açlığı bastırabilecek atıştırmalık isteğinize cevap verebilecek yerler bulma imkânınız bulunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir