Ucuz bilet Esenler otogarından alınır mı

Şehirler arası otobüs terminali olan Esenler otogarı içerisinde birçok otobüs bileti satan firmalar bulundurmakta ve bu otobüs firmaları da yolcuları istedikleri yerlere götürmektedir. Otobüs firmalarından hizmet alabilmek için yapılması gereken ilk iş, tercih edilen otobüs firmasından bilet almaktır. Otobüslerle yolculuk yapabilmek için bilet alma şartı bulunmakta olup bu durum otobüse terminal dışında binilmesi durumunda da geçerlidir. Bilet kesmeden ücret alan otobüs firmaları hakkında işlem yapılmakta ve ciddi cezalar kesilmektedir. Firmalar bundan dolayı yolcuların tamamına bilet kesmekte ve özellikle yol üzerinde bulunan başka şehirlerden binen yolcular içinde bilet kesmeye özen göstermektedir. Yolcularında otobüs firmalarının bilet kesmemesi halinde, bilet istemeleri gerekmektedir.

İstanbul Esenler otogarında bulunan otobüs firmalarından bilet alırken yolcuların dikkat ettiği hususlardan bir tanesi kalite diğeri ise biletlerin fiyatlarıdır. Yolcular her zaman ucuz biletlere yönelmekte ve ucuz bilet satan firmalarla seyahat etmektedir. Esenler otogarında çok sayıda otobüs firması bulunmakta olup yolcuların gitmek istedikleri şehirler için de çok sayıda otobüs firması hizmet vermekte, böylece yolcuların daha fazla alternatifleri olmaktadır. Firmalar kendi politikalarına göre bilet fiyatları belirlemekte ve bu fiyatları diğer firmaların fiyatları ile karşılaştırarak ayarlamalar yapmaktadır. Bundan dolayı Esenler otogarında ucuz bilet almak için bütün firmalardan fiyat sormak önemli bir nokta olup ucuz bilet almanın bilinen yöntemlerinden birisidir.

Esenler otogarında fiyatlar talep durumuna göre farklılık gösterebilmekte olup normal zamanlarda fiyatlar biraz aşağı inmekte iken talebin daha fazla olduğu uzun tatil zamanlarında ise bir miktar inebilmektedir. Talebin çok fazla olmadığı zamanlarda ucuz bilet almak daha kolay olabilmektedir. Bunun için Esenler otogarına gittikten sonra otobüs firmalarını iyi takip etmek ve kalkmak üzere olan otobüslerdeki boş yerleri kovalamak gerekmektedir. Böyle durumlarda firmalar otobüsün boş gitmemesi için bilet fiyatlarını bir miktar daha aşağıya çekebilmektedir. Bu ve bunun gibi yöntemler sayesinde Esenler otogarından ucuz otobüs bileti kolaylıkla alınabilmektedir. Hatta bu durumlarda otogardan bilet almak, internet üzerinden bilet almaktan daha avantajlı olabilmektedir. Fakat talebin az olması gerektiği hususuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir