Gökçen Ulaşım seçenekleri

Pendik ilçesinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanına gelmek için farklı toplu taşıma aracı ve farklı noktalardan ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Ülkemizdeki havalimanlarının önemli bir kısmında toplu taşıma görevini HAVAŞ üstlenmektedir. 2012 yılına kadar Sabiha Gökçen Havalimanındaki toplu taşıma görevini de HAVAŞ yapmaktaydı. Fakat 2012 yılından sonra HAVAŞ ile yapılan anlaşmalar kademeli olarak iptal edilmiş ve 2013 yılında bütün bağlar koparılmıştır. Daha sonra ise HAVABUS toplu taşımayı gerçekleştirmeye başlamıştır. Şuanda HAVABUS ile şehir içindeki birçok noktadan Sabiha Gökçen’e ulaşılabilmektedir. HAVABUS araçları 30 dakikada bir hareket etmekte ve hareket edilen bölgeye göre bilet ücretleri 10 lira ile 15 lira arasında değişiklik göstermektedir.

İstanbul ve yakın çevresindeki bölgelerde bulunan insanlar bu havalimanı aracılığıyla istenilen noktalara uçakla çok kısa sürede gidebilmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanının böyle bir faydası bulunduğundan pek çok noktadan buraya gelmek için insanlar toplu taşıma aracı ya da farklı araçlar aramaktadır. Havalimanına gelmek için taksiler, toplu taşıma araçları ve özel araçlar kullanılabilmektedir. Bunlardan taksi ve yolcuların kendisine ait olan hususi araçlar kullanılarak istenilen noktalardan Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşılabilmektedir. Bundan dolayı bu ulaşım şekilleri yolcular için avantaj oluşturmaktadır. Fakat hususi araçların geri dönmesi gerektiğinden, taksilerin ise yüksek ücretleri insanların önemli bir kısmını toplu taşıma araçlarına yöneltmektedir.

HAVABUS araçlarının ilk güzergâhı Kadıköy’den başlamakta ve sırasıyla Yeni Sahra, Tem bağlantı yolunu izleyerek havalimanına gelmektedir. Diğer güzergâh ise Taksim’den başlamakta ve sırasıyla Beşiktaş, Boğaziçi Köprüsü, Tem bağlantı yoluyla havalimanına gelmektedir. Bunun dışında belediye otobüsleri de Sabiha Gökçen Havalimanına birçok noktadan yolcu taşımaktadır. Bu noktalardan bazıları Levent, Bostancı, Kadıköy, Kurtköy, Ümraniye, Altunizade, Yenişehir ve Pendik’tir. Bunların dışında kalan diğer noktaları öğrenmek için İETT’nin internet sitesine girilerek gerekli bilgiler öğrenilebilmektedir. Sabiha Gökçen’e ulaşılabilecek İstanbul dışındaki noktalardan önemli olanlardan bazıları ise Bursa ve İzmit’tir. Buralardan hareket eden toplu taşıma araçları ile Sabiha Gökçen’e rahatlıkla gelinebilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir