S.Gökçen Kayıp eşya bilgileri

Sabiha Gökçen Havalimanında eşyasını kaybeden yolcuları izlemesi gereken prosedürler bulunmakta olup bunun dışındaki yöntemlerle aranan eşyaların bulunması daha zor olabilmektedir. Öncelikle havalimanında bir şey bulunarak Kayıp Eşya Birimine teslim edildiğinde, bulunan eşya ile ilgili anons yapılmakta ve kaybeden yolcunun gelerek alınması beklenmektedir. Eğer gelen kimse olmaz ise Kayıp Eşya Birimi bulunan eşyayı 6 ay boyunca muhafaza etmektedir. Bu süre içerisinde alınmayan eşyalar ihale ile satışa çıkarılmakta ve satılmayanlarda imha edilmektedir. Yani kayıp eşyalar 6 ay sonunda alınmak istense bile bu mümkün olmamaktadır. Bundan dolayı kayıp eşyaların olabildiğince erken bir şekilde havalimanından alınması gerekmektedir.

Uçak yolculukları yolcuların uzak mesafeleri kısa sürede gitmesi gibi çok büyük bir kolaylık sağlamakta olup bu yolculuğunda az da olsa olumsuz yönleri bulunmaktadır. Diğer tüm toplu araçları ile yapılan yolculuklarda olduğu gibi uçak yolculuklarında da eşyalar unutulabilmekte ya da kaybedilmektedir. Bu durum yolcular için çok can sıkıcı bir duruma dönüşebilmekte olup müşterilerin bu durumdan havalimanında bulunan kayıp eşya hizmetleri kurtarabilmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanında da yolcular eşyalarını kaybetmekte ya da herhangi bir yerde unutabilmektedir. Bu tür eşyalar genellikle güvenlik görevlileri ya da havalimanında görev yapan emniyet amirleri tarafından bulunarak Kayıp Eşya Birimine tutanak karşılığında teslim edilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanında eşyasını kaybeden yolcuların izlemesi gereken yollardan ilki yolculuk yaptığı havayolu şirketinin kayıp eşya ofisine giderek bununla ilgili başvuru yapması gerekmektedir. Bu başvuru online olarak yapılabilmekte olup en geç iki gün içinde cevap verileceği bilgisi bulunmaktadır. Gelen cevapta kayıp olan eşyanın bulunması durumunda görevli personel tarafından bildirim yapılmaktadır. Eşyası bulunan yolcular, eşyalarını hafta içi saat 8.00 ile 23.30 saatleri arasında alabilmektedir. Bunun dışında eşya teslimi yapılmamaktadır. Eşyaları teslim almaya gelmeden önce ilgili ofis aranarak bilgi alınabilmektedir. Bilgi almadan havalimanına gelmek yolculara bir şey kazandırmamakta ve boşa gelinmiş gibi bir durum oluşmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanında bulunan Kayıp Eşya Birimi son derece etkili çalışmakta ve insanların eşyalarını eldeki tüm imkanlar kullanılarak bulunmaya çalışılmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir