Havalimanı Kargo hizmetleri

Havalimanında bazı havayolu şirketleri tarafından verilen kargo hizmetleri de gerçekleştirilmekte ve bu havayolu şirketinin müşterileri kargolarını buradan uçaklara teslim etmektedir. Havalimanında bulunan kargo hizmetleri iki bölümden oluşmakta olup kargoların bir kısmı yurtiçine gönderilirken diğer kısmı ise yurtiçine gönderilmektedir. İstanbul’un nüfusu ve burada bulunan işletmelerin sayısı düşünüldüğünde bu hizmetin sıklıkla kullanıldığını tahmin etmek çok zor değildir. Bu yönüyle Sabiha Gökçen Havalimanı önemli bir görev üstlenmekte ve bu görevi başarı ile yerine getirmektedir.

Kargo hizmetlerinin bir havalimanında tam olarak verilebilmesi için gerekli olan alt yapının bulunması gerekmektedir. Uçaklarla verilen kargo hizmetlerini normal vatandaşlar kullanarak ufak paketler yollayabildiği gibi büyük firmalar da kullanmakta ve çok miktarda yükü farklı yerlere göndermektedir. Bundan dolayı kargo hizmetleri için alt yapı çok önemli olup Sabiha Gökçen Havalimanı bu alt yapıya sahiptir. Sabiha Gökçen’de kargo hizmetleri bölümünde her biri 25 m2 olan toplam 9 adet soğuk hava deposu bulunmakta ve kargo yola çıkmadan önce soğukta kalması gereken yükler burada bekletilmektedir. Sabiha Gökçen’de araçların kolay yükleme yapabilmesi için otopark ve rampalar bulunmaktadır. Ayrıca kargo hizmeti veren havayollarına ait acenteler için ofisler bulunmaktadır. Kargo hizmetleri için ayrılan bölümde hizmetler eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır.

Kargo hizmetleri son derece profesyonel yapılması gerekmekte olup bu durum kargo hizmetindeki personel, kullanılacak yer gibi bütün unsurlar için geçerlidir. Sabiha Gökçen Havalimanında kargo hizmetleri son derece profesyonel şekilde verilmektedir. Kargo hizmetini veren personelden, kargo hizmetinin verildiği bölüme kadar her şey ayrıntılı olarak düşünülmüş ve gerekleri yerine getirilmiştir. Burada kargo hizmetleri son derece sorunsuz bir şekilde yürütülmektedir. Uçakla gönderilerini göndermek isteyen kişilerin doğrudan havalimanına gelerek hizmet veren acentelerle görüşmeden önce bilgi alması daha isabetli olmakta ve boş yere gelme gibi durumların önüne geçilmiş olmaktadır. Telefonla bilgi alındıktan sonra belirtilen zamanda havalimanına gelerek gönderiler gönderilebilmektedir.

[Toplam: 1   Ortalama: 1/5]

1 Yorum

  1. Türkan Reply

    Daha hızlı bir şekilde kargo imkanı sunan uçak firmalarını her zaman bir adım önde takip ediyorum hızlı bir ulaşım seçeneği sundukları için bu firmalara teşekkür etsek az bile kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir