Sabiha Gökçen Bekleme yeri

Uzun bir süre beklemeniz gerekiyor ise Sabiha Gökçen havalimanında bir çok bekleme yerleri bulunmaktadır, bunlardan bir kaç tanesini sizlerle paylaşarak bilgilendireceğiz. Sabiha Gökçen Havalimanında hem yurtiçine giden uçak sayısı hem de yurtdışına giden uçak sayısı gün içinde bazı zaman aralıklarında oldukça yoğun olmaktadır. Buna birde inen yolcu uçakları eklenince havalimanında aynı anda çok sayıda yolcu ve yolcu yakını olmaktadır. Bu durumlarda bekleme noktalarının önemi daha fazla ortaya çıkmaktadır. Yolcular bu bekleme noktalarını uçuş saatlerini beklemekteler ve burada rahat olmak istemektedirler. Uçuştan önce sıkışık bir ortamda beklenilmesi tüm yolcuları rahatsız etmekte ve bu durum bütün yolculuğu etkilemektedir.

Bekleme noktalarının bir başka önemi ise yurtiçindeki bir ilden ya da yurtdışından gelen yolcuların büyük bir kısmını akrabaları ya da yakın arkadaşları karşılamak için beklemektedir. Genellikle gelen bir yolcu için daha fazla sayıda kişi karşılamaya gelmektedir. Bundan dolayı artan yoğunluk, bekleme noktalarının yetersiz olması durumunda ciddi sıkıntılar oluşturabilmektedir. Ayrıca yolcular bagajlarını aldıktan sonra yakınları ile havaalanı içerisindeki herhangi bir noktada buluşmakta ve bunun içinde ciddi bir yer gerekmektedir. İnsanlar yakınları ile buluştukları ortamda rahat olmak istemekte, sıkışık ortamlarda ise rahat edememektedir. Bundan dolayı bekleme noktalarının ya da havalimanı içerisindeki buluşma noktalarının olabildiğince geniş olması çok önemlidir. Bu durum havalimanının hizmet kalitesini de doğrudan etkilemekte ve geniş alanlar sayesinde artan hizmet kalitesi, dar ve sıkışık alanlardan dolayı düşmektedir.

İstanbul’da bulunan Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanında müşterilerin ihtiyaçları için gereken bütün düzenlemeler yapılmış olup bu havalimanının vermiş olduğu hizmet uluslararası kalite standartlarına uygundur. Havalimanı içerisinde bulunan iç hatlar terminali ile dış hatlar terminalinin giriş salonundan itibaren bekleme noktaları bulunmakta olup bu noktalar oldukça geniş ve insanların rahat edeceği şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca yolcular dışında yolcuları karşılamak için gelen kişiler içinde bekleme noktaları bulunmakta olup bunlarda yeterli büyüklüklere sahiptir. Gelen yolcuların bilet kontrolünden sonraki çıkış kapısına yakın yerlerde bekleme noktaları bulunmaktadır. Sabiha Gökçen’de yeterli sayıda ve büyüklükte bekleme noktaları bulunmaktadır.

[Toplam: 2   Ortalama: 2/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir