İstanbul Otobüs bileti nereden alınır

Yolculuklarını otobüs ile yapacakların İstanbul otobüs biletlerini çeşitli yollardan alma imkanları bulunduğundan herkes kendine en kolay yolu tercih ederken, alışkanlıklarından vazgeçemeyen çoğu insan otobüs biletlerini alırken otogarı tercih etmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte otobüs firmaları da gelişmeleri takip ederek kurdukları internet siteleri ile online bilet satış imkanı sunmaktadırlar. Özellikle belli firmalarla yolculuğu tercih edenler kişiler otogar yerine firmaların internet sitelerinde yer alan online bilet satışı aracılığı ile biletlerini almaktadırlar. Otogarın uzak olması, online bilet satışına güvenmeyen kişiler ise firmaların şehir içlerinde bulunan bilet satış noktalarını tercih ederek seyahat için biletlerini bu yerlerden almaktadırlar.

Son zamanlarda kurulan internet sitelerinde otobüs bilet satışları daha kolay hale getirilerek yaklaşık olarak 20 veya 25 firma bir araya getirilerek seyahat etmek istediğiniz şehir ve tarihi tercih etmeniz halinde gideceğiniz şehir’e hangi firmaların saat kaçta seferlerinin olduğuna dair bilgiler yer almaktadır. Firmaların otobüs özellikleri, koltuk düzeni, mola yerleri, gideceği yere varış saati, toplamda kaç sefer yaptığı ve fiyatlarını görme imkanı bulunmaktadır. Seyahat edecek kişi kendisine en uygun saati ve fiyatı bu sitelerden tercih ederek biletlerini online olarak alma imkanlarına sahiptirler. Ödemelerini güvenli olarak kredi kartı aracılığıyla yaparak biletlerini aldıkları gibi bazı siteler tarafından kendilerinden bilet alan müşterilerine özel indirimlerde uygulanmaktadır.

Otobüs bileti almak isteyenlerin önünde bulunan alternatifler doğrultusunda kendilerine en uygun olanı tercih ederek biletlerini almaktadırlar. İnternet üzerinden kısa bir araştırma yapıldığında online bilet satışı yapan seyahat firmalarının yanı sıra karşılaştırma yapabileceğiniz sitelere de ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Vakti olanlar veya acilen seyahate çıkması gerekenler ise biletlerini otogardan alabildikleri gibi, çoğu firmalar tarafından sunulan servis imkanlarından yararlanmak isteyenler şehir merkezlerinde bulunan firmaların bilet satış noktalarından alabilirler. Seyahat edecek kişilere tavsiye olarak, eğer ki özellikle firma tercihiniz yok ise özellikle firmaların yoğun olduğu karşılaştırmaları internet sitelerini tercih ederek firma ve fiyatları görerek en uygun olanı tercih ederek seyahatinizi yapabilir, otobüs biletinizi alırken özellikle yer ve zaman konusunda bu hususlara dikkat edebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir