Metrobüsle harem otogarına gidiş tarifi

Taksi harici hızlı şekilde harem otogarına gidiş olanağı metrobüsler olup hayatımıza girdiği ilk andan itibaren insanların yoğunlukla kullandıkları bir toplu taşıma aracı olarak dikkat çekmektedir. Metrobüsler, İstanbul trafiğinden etkilenmediği için gideceği yere çok daha hızlı gidebilmekte ve bundan dolayı da insanların yoğun olarak kullandığı araçlar arasında yer almaktadır. Bu yoğunluktan dolayı metrobüslerin içerisi aşırı kalabalık olsa da insanlar bu aracı kullanmaktan vazgeçmemektedir. Bunun sebebi de yukarıda bahsedilmiş olan konulardır. Metrobüslerle İstanbul’un pek çok noktasına ulaşılabildiği gibi Harem otogarına da ulaşılabilmektedir.

Metrobüslerle Harem otogarına ulaşmak isteyen yolcuların öncelikle en yakın metrobüs durağına gitmeleri ve buradan da Söğütlüçeşme yönüne giden metrobüse binmeleri gerekmektedir. İster Anadolu yakasında olsun, isterse de Avrupa yakasında olsun insanların metrobüsle Harem otogarına gitmek istemeleri durumunda Söğütlüçeşme istikametinde giden araca binmeleri gerekmektedir. Yolcuların bir kısmı bu araca doğrudan ulaşabilirken bazılarının ise aktarma yapması gerekebilmektedir. Söğütlüçeşmeiskametinde giden metrobüse bindikten sonra Uzunçayır durağında inilmesi ve buradan Akasya Acıbadem AVM tarafından çıkması gerekmektedir. Çıkılan noktada ise 320A, 16U, 16F, 16M ve 16A araçlarından herhangi birine binilmesi gerekmekte ve bu araçlarla Harem otogarına ulaşılabilmektedir.

Metrobüsler her ne kadar çok yoğun olsa da ulaşım açısından insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamakta ve kısa sürelerde istenilen noktalara insanların gitmelerini sağlamaktadır. İlk kullanıma başladıklarında insanlar mesafeleri bu kadar kısaltmasına inanamamış ve çok şaşırmıştı. Bu sebepten dolayı çok yoğun tercih edilmekte ve aracın içerisi sürekli kalabalık olmakta ve boş koltuk bulmak neredeyse imkânsız olmaktadır. Harem otogarına ulaşmak isteyenler tarafından da yoğun olarak kullanılmakta olup bunun en büyük sebebi yine trafikten etkilenmeyerek kısa sürede istenilen noktaya ulaşılmasıdır. Harem otogarına direkt gitmese de buraya doğrudan giden araçların olduğu ulaşım noktasına insanları ulaştırmaktadır. İnsanlar metrobüsle eskiye nazaran çok daha kısa sürelerde Harem otogarına ulaşabilmekte ve buradan yolculuk edebilmektedir.

[Toplam: 2   Ortalama: 3/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir