Metrobüs ile otogara nasıl gidilir

Toplu taşıma araçları arasında en fazla tercih edilenler arasında bulunan metrobüsle Esenler otogarına gidebilmek için farklı yollar kullanılabilmektedir. Metrobüsler, kullandıkları yolların trafikten bağımsız olması sebebiyle insanlar tarafında sıkça tercih edilen ulaşım yollarından birisidir.Öncelikle metrobüsler doğrudan Esenler otogarına gitmemekte fakat otogara giden toplu taşıma araçlarının ulaşım noktalarına insanları bırakabilmektedir. Metrobüsler kullanılarak Esenler otogarına gitmenin en kolay yollarından bir tanesi şu şekildedir; öncelikle en yakın metrobüs durağına gidilerek Merter durağına doğru giden araca binmek gerekmektedir. Metrobüsle Merter durağına geldikten sonra burada inilmekte ve Merter’de bulunan metronun M1 numaralı Aksaray-Atatürk Havalimanı hattının Aksaray yönüne gidenine binilmektedir. Daha sonra ise Esenler otogarında inilmektedir. Otogara metrobüs kullanarak gelinebilecek en rahat yollaradan bir tanesi bu şekildedir.

İstanbul, her geçen gün daha da büyümekte ve bu da trafik yoğunluğunun daha da artmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı İstanbul içesindeki ulaşım imkanlarına tam olarak hakim olmak insanlara hem zaman hem de kafa olarak rahatlık sağlamaktadır. İstanbul’daki şehirler arası otobüs terminali olan Esenler, gün içinde çok sayıda yolcuya hizmet vermekte ve yolcuları burada ağırlamaktadır. Bundan dolayı Esenler otogarına gidilebilecek olan alternatif yollar insanlar tarafından merak edilmekte ve daha rahat buraya nasıl gidileceği konusu araştırılmaktadır. Esenler otogarına belediye otobüsleri, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçları ile ya da taksilerle ulaşılabilmektedir. Yolcular kendi durumlarına göre bu seçenekler arasından kendilerine en uygun olanı tercih etmektedir.

Metrobüsle Esenler otogarına gitmenin bir başka yolunda ise Bayrampaşa/Maltepe durağına giden metrobüse binilmesi gerekmektedir. Burada inildikten sonra ise durağın hemen çıkış noktasında bulunan ve buradan hareket eden Esenler otogar minibüslerine ve 830 numaralı otobüse binilerek Esenler otogarına ulaşılabilmektedir. Metrobüs kullanılarak otogara gitmek için Mecidiyeköy tarafına giden metrobüsler de kullanılmaktadır. Bu metrobüslerle Mecidiyeköy’e kadar geldikten sonra ana otobüs durağından hareket eden 750 numaralı otobüse binilerek Esenler otogarına ulaşılabilmektedir. Metrobüs kullanılarak Esenler otogarına ulaşım imkanları genel olarak bu şekilde olmakla beraber bunlar dışında da farklı aktarmalar yapılarak farklı yollardan otogara ulaşılabilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir