Kız kulesi ve harem otogarı arası

İstanbul içerisinde birçok doğal ve tarihi güzelliği bir arada bulundurmakta olup bu güzelliklerin en önemli arasında Kız Kulesi bulunmaktadır, Harem otogarına giderken çoğu kişi kız kulesini görüp öyle terminale ulaşmaktadır. İstanbul denilince akla gelen yerlerden birisi olan Kız Kulesi denizin ortasındaki görüntüsü ile insanları etkilemekte ve bundan dolayı insanlar burayı görmeye ve ziyaret etmeye gelmektedir. Kız Kulesini sadece seyretmek bile insanlara huzur vermekte iken burayı ziyaret etme imkanı da bulunmaktadır. Burası özel bir şirket tarafından işletilmekte ve buraya gelen ziyaretçilere hizmet verilmektedir. Kız Kulesini görmeye gelen insanların bir kısmı içerisine de gitmeyi tercih ederken bir kısmı ise sadece uzaktan izlemeyi tercih etmekte ve bu şekilde daha fazla keyif aldığını belirtmektedir.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Kız Kulesi, Harem şehirlerarası otobüs terminaline oldukça yakın bir noktada bulunmaktadır. Kız Kulesi ile Harem otogarı arasındaki uzaklık sadece 2 km olup bu mesafe yürüyerek dahi gidilebilmektedir. Normal bir yürüme hızıyla yaklaşık 30 dakika yürünerek buraya ulaşılabilmektedir. Yürüme dışında buraya ulaşmak için kullanılacak en iyi ulaşım yolu olan taksilerle buraya gitmek sadece 5 dakika sürmektedir. Taksiler bu yol için gündüz tarifesinde 10 ile 15 lira arasında bir ücret talep etmektedir. Bu da birkaç kişinin Kız Kulesine gittiği düşünüldüğünde uygun bir fiyat olarak gözükmektedir. Hem kısa sürede Kız Kulesine ulaşılmakta hem de aşırı olmayan ücret ödenmektedir.

Harem otogarından Kız Kulesine gitmek için toplu taşıma araçları da kullanılabilmekte ise de insanlar tarafından genellikle taksileri tercih edilmektedir. Eğer insanlar yorgun değil ve yanlarında da yükleri yok ise kız kulesine gitmek için yürümeyi tercih edenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Harem otogarından Kız Kulesine yürüyerek gitmek, insanlara ayrı bir huzur vermekte ve yol boyunca denizden gelen meltemler insanları rahatlatmaktadır. Deniz kenarında yürümek ve sonunda da Kız Kulesi gibi muhteşem bir yere ulaşmak insanların sıklıkla tercih ettiği rahatlama yöntemleri arasında bulunmaktadır. Kız Kulesi olmasa dahi deniz havası insanları etkilemek için yeterli olmakta iken bir de Harem otogarından itibaren deniz kenarında yürümek daha farklı etkiler yapmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir