Otobüslerde ücretsiz servis hizmetleri

Otobüs yolculuğu yaparak İstanbul Hareme seyahat edenlerin en büyük sorunlarından birisi de Harem otogarına indikten sonra belli güzergahlar arasında ücretsiz olarak servislerin olup olmadığı konusudur. Harem otogarına giden firmaların belli güzergahlar içerisinde servisleri bulunmaktadır ve bu servisler müşterilerine ücretsiz olarak verilmektedir. Otobüs yolculuğunda sonra gelenin şehirde ücretiz olarak verilen servis müşterilerin tercih nedenlerinden bir tanesidir. Yolculuk yapacak kişilerin iniş saatleri bazen gece saatlerine denk geldiği zaman şehir merkezine çalışan belediyeye ait otobüs veya dolmuş bulmakta zorlanmaktadırlar. Taksiler ise gece tarifesinde bulunduğu için gidecekleri yere yüksek fiyat tutacağından dolayı firmalar tarafından düzenlenen ücretsiz servisler her zaman ilgi odağı olmaktadır.

Harem’e sefer yapan firmalarda müşterilerin bu tercihlerini dikkate alarak müşteri potansiyelini artırmak amacıyla firmaları tarafından şehir merkezlerine özellikle önemli noktalara ücretsiz servis hizmeti sunmaktadırlar. Firmalar bununla ilgili olarak aynı güzergâhta bulunan semtleri tespit ederek müşterilerine daha iyi hizmet vermek için alternatif güzergâhlar sunmaktadırlar. Verilen bu hizmetler ücretsiz olmakla beraber yolculuk edenler tarafından tercih edildiği gibi kimi yolcuklar tarafından da yolculuğun uzun sürmesinden dolayı tercih edilmemektedir. Güzergâhın uzun olması ve trafiğinde yoğun olduğu hesaba katıldığında ve güzergâhlar belli noktalara üzerinde olduğu için tercih edilmemektedir.

Ücretsiz servis imkânlarından yaralanmak isteyenler seyahat etmeden önce biletlerini alacakları firmadan mutlaka haremden şehir merkezlerine ve hangi güzergâhlara ücretsiz servislerinin olup olmadığını sormaları gerekmektedir. Yoğun trafik yüzünden bazı firmalar Harem otogarına girmeyerek Ataşehir otogarını tercih ettikleri için Harem istikametine giden firmalar servis imkânı sunmaktadır. Türkiye’de bulunan her firma İstanbul iline sefer düzenlediği için firmaların hepside Haremden ücretsiz servis hizmeti sunmaktadır. İstanbul’a ilk defa gidecekler için düzenlenen bu seferler sayesinde gitmek istedikleri yere daha rahat gittikleri gibi, ücretsiz seferler metrobüs, Marmaray gibi toplu ulaşım araçlarının durakları üzerinden geçmektedir. Biletlerinizi otogardan alıyorsanız bilet satış noktasındaki görevliye servis ve güzergahları ile ilgili bilgi alırken, internet üzerinden seyahat edeceğiniz firmanın resmi internet sitesine girdiğinizde servis güzergahlarını görme imkanınız bulunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir