Harem otogarı güvenlik numaraları

Acil durumlarda ulaşabileceğiniz harem otogarı ve etrafında birçok güvenlik birimi bulunduğundan bunların her biri ile iletişime geçmek için farklı iletişim numaralarına ihtiyaç duyulmuştur. 444 08 75 numarası ile Üsküdar belediyesinin 7 gün 24 saat hizmet veren birimleri vasıtasıyla Harem otogarındaki özel güvenlik ve zabıta birimleri ile bağlantı kurulabilir. Harem otogarının işletmecisi konumunda bulunan Üsküdar belediyesinin 0 216 531 30 00 santral numarasından yine otogardaki özel güvenliğe ve zabıta birimlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca 153 alo zabıta, 155 polis imdat, 174 emniyet danışma hatlarını arayarak otogar ve çevresindeki tüm güvenlik birimleri ile irtibat kurulabilir. Harem otogarındaki polis birimine ‘Harem polis noktası 34668 Selimiye Üsküdar İstanbul’ adresinden de ulaşılabilir.

Türkiye’nin en işlek şehri İstanbul’un Anadolu yakasında yolculuğunu tamamlayan yolcuların son durağı olan Harem otogarının huzur ve sükun içinde ziyaretçilerini ağırlayabilmesi için güvenliğinin yeterince sağlanması gerekir. 1970 yılından beri hizmet veren Harem otogarı İstanbul’da yapılmış olan ilk derli toplu otogar olma özelliğine sahip bulunmaktadır. Üsküdar’da denizin doldurulması ile elde edilmiş olan alana kurulmuş bir otogar olan Harem otogarı İstanbul Anadolu yakasının tek otogarı olma özelliğini 2000’li yıllara kadar korumuştur. İlk yapıldığı yıllara göre ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalan Harem otogarı sıkışıklığın, ve karmaşıklığın ortaya çıkardığı problemlerle her an güvenliğe ihtiyaç duyulduğundan dolayı zabıta, polis noktası ve özel güvenlik birimleri hizmet vermektedir.

D 100 karayolunun başlangıcında yer alan İstanbul Harem otogarı İstanbul boğazının doğu kıyısında konumlanan Üsküdar ilçesi sınırlarındaki Harem feribot iskelesinin yanındadır. 1970 yılında yapılan otogar içerisinde yolcu peronları, bilet gişeleri, emanet eşya bürosu, büfeler, lokanta, lavabo, mescit gibi bölümler bulunmakta olup güvenlik noktası, polis güvenlik noktası, zabıta gibi gerek daha sonra ilave edilmiş gerek kuruluşundan beri otogarda hizmet veren güvenlik birimleri bulunmaktadır. Harem otogarının şehrin daha az yoğun bir bölgesinde yapılacak yeni bir otogara taşınacağı konusu İstanbul trafiğinin bir nebze rahatlatması ve şehirler arası otobüslerin şehrin bu kadar yoğun ve hareketli bir bölgesine kadar girmesinin engellenmesi amacı ile sık sık gündeme gelmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir